Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Prágai iparművészeti egyetem...

Prágai iparművészeti egyetem vagy a Budapesti iparművészeti (MOME)?

Figyelt kérdés
A Prágaitól azért is félek mert,bár szlovák nyelvet értem úgy-ahogy,beszélni is egy kicsit.A szlovák és a cseh eléggé hasonlít. Belejönnék-e ott a cseh nyelvbe nem tudom...Valaki azt mondja 2-3 hónap, valaki,hogy így nem érdemes oda menni.
2011. szept. 25. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyire tudsz szlovákul. Egy erős középfokú tudással bele lehet vágni, tényleg nagyon hasonlít a két nyelv. Nagyon sok szlovákiai (ottani magyarok is) járnak cseh egyetemre. Beszélj, olvass, írj minél többet szlovákul vagy csehül.

Ha budapesti vagy környéki vagy, akkor jó, mert itt van valamilyen szlovák kulturális intézmény.

Mikor mennél egyetemre?

Prágában egyébként mi vonz?

2011. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Design-autótervezés. Ezen az éven érettségizek, szóval sürgősen tudnom kéne merre tovább. Még most gondolkozom a londoni Royal College of Arts-on. Azért gondoltam ,mert annyit tudok angolul mint szlovákul. Bár a honlapján azt írja, csak úgy érdemes oda menni ,ha folyékonyan beszélem az angolt. Anélkül fel se vesznek szerintem.
2011. szept. 25. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!