Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek? Nem tudok dönteni

Hova menjek? Nem tudok dönteni

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Nem vagyok olyan hű de jó tanuló (tavaly év végén lett is vagy 2-3 kettesem amire nem vagyok büszke...a többi hármas négyes és vagy két ötös) utálom magam emiatt. Már van egy jó pár jegyem az éven azok most négyesek és ötösök meg van egy hármasom. Eldöntöttem, hogy ha törik ha szakad a legrosszabb jegyem félévkor hármas legyen (és nem sok! matekból nagyon rossz vagyok, tavaly a bukás szélén jártam de hiába járok külön tanárhoz ugyanolyan szar vagyok belőle). Ugye már 8-os vagyok és nemsokára sulit kell választanom. Szerintem nekem gimibe nem lenne érdemes mennem mert félévkor kicsapnának. Amúgy se tervezem úgy, hogy egyetemre meg ilyen izé helyekre menjek. Nekem elég olyan ami ad szakmát meg érettségit vagy hogy van ez.

Szeretem az állatokat (főleg a nagytestű kutyákat) úgyhogy gondolkoztam, hogy állatokkal foglalkoznék majd..de hát nem tudom, hogy azon belül mit lehet csinálni.

Gondoltam még szakácsra vagy cukrászra de nem vagyok benne biztos, hogy ezt szeretném csinálni.

Nagyanyám szerint menjek felszolgálónak vagy minek de azt nem akarom.

Igazából nem vagyok jó egyik tantárgyból sem. Max irodalomból meg nyelvtanból.

Nem tudom mit csináljak vagy hova menjek...egyszerűen ötletem sincs. Szerintetek mit csináljak?


2011. szept. 26. 19:31
 1/4 Narwik válasza:
Legyél kutyakozmetikus. :)
2011. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

valami gyengébb gimi,ahol jó a térsaság és próbálnak tanulni és jó irányba sodorni téged is... :D Mehetnél biosz tagozatra,de ahhoz rohadt jól kell tudni a bioszt és nem hiszem,hogy felvennének oda. :/


Egyébként én is állatokkal akarok foglalkozni,de semmi ötletem sincs nekem se,hogy hogyan lehetne könnyen. ja és én is hasonló bizonytalansággal rendelkezem,a továbbtanulással kapcsolatban. xD


14/L

2011. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
a szakács az nem rossz,küldöldön is dolgozhatsz,később ha lesz nyelvvizsgád,az már nem olyan nehéz dolog...megkedvelheted az ételeke,stb,de a szakács helyeken pörögni kell,szerintem nem rossz,szinte minden városba találnál munkát vele,és jól is keres
2011. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kutyakozmetikus tényleg jó..


Szakács cukrász felszolgáló mind vendéglátós= nem lehet vele keresni és minden hétvégén ott leszel ráadásul nehéz is..


Kozmetikus fodrász olyat tanulj ami után tudsz majd vállalkozást csinálni..


Vagy tanulj kicsit keményebben és mehetsz fősulira..



rabszolgának bárki elmehet..

2011. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!