Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ezt így meg tudom...

Szerintetek ezt így meg tudom oldani, hogy mindenhol teljesítsek, vagy egymás rovására mennének?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, most passzív féléves, mert szakot és egyetemet szeretnék váltani. Most itthon vagyok, két hét múlva nyelvvizsgázok, utána a jogosítványt szeretném elkezdeni, májusban pedig két tárgyból újraérettségizek. El szeretnék menni dolgozni, jól jönne egy kis pénz, főleg, hogy pestre készülök egyetemre. Persze csak részmunkaidőben mennék. Szerintetek összeegyeztethető a jogosítvánnyal? Meg hogy mellette készüljek az érettségikre (90 %-ra kellene minimum megcsinálni őket)? Vagy hagyjam a munkát és tanuljak inkább gőzerővel? Ja, és a diákmunka amit találtam, irodai lenne. Tehát nem valami nagyon megerőltető dolog.

Köszi a válaszokat! :-)


2011. okt. 3. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok túl rálátó, szerintem a munka még jobb is, mintha az ember újraérettségire való készüléskor okj-re járna, ami még a szabadidődből is elvesz a vizsgákra való készüléssel. Ha anyagilag rá vagy szorulva, akkor mindenképp megéri, legalább ezt a világot is megtapasztalod. A jogsi elvileg nem olyan megerőltető, de ha félsz, hogy nem lenne elég időd, akkor azt nyáron is bőven le tudod tenni, miután lementek az érettségik.


Egyáltalán milyen tantárgyakból, milyen szinten akarnál érettségizni? Mert az nagyon nem mindegy.

2011. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyebek mellett én azért is támogatnám a munkát, mert legalább megtartja a rendszert a hétköznapjaidban, nem lazulsz el annyira. De azt is teheted, hogy nem fél-egy éveset, hanem csak pár hónaposat vállalsz, hogy meglásd, mennyire bírod összeegyeztetni a tanulással.
2011. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En normal, nappali gimi mellett, dolgoztam minden delutan, es csinaltam a jogsit. Sokszor voltam faradt, de minden sikerult, lett jogsi, erettsegi, egyetem, meg ahogy terveztem, egy ev kulfold a sajat penzembol. Siman meglehet csinalni.
2011. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!