Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdhetnék az idegen...

Mit kezdhetnék az idegen nyelvekkel? Érdemes nyelvészeti szakra mennem?

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok, jelenleg egy közgazdasági szakközépiskolába járok. 2 nyelvet tanulok az iskolában(angol, német)de szeretnék még 1-2 idegen nyelven megtanulni még.:D


Arra gondoltam hogy majd ha eljön az idő valami nyelvészeti szakra megyek tovább tanulni az egyetemen/főiskolán.

De nem tudom hogy mennyire tudok érvényesülni a külföldi munkaerőpiacon ilyen végzettséggel? Nem akarok nyelvtanár lenni meg semmi ilyesmi, a pedagógia egyáltalán nem vonz : D

Milyen lehetőségek vannak még? Tolmács? szakfordító?


2011. okt. 7. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarlak bántani, de miért gondolod, hogy külföldön elég az, ha beszéled a nyelvüket? Mindenhol szaktudást keresnek, itt se az van, hogy jön egy román vagy ilyesmi, hogy hé, tudok magyarul, adjatok munkát.

Arra nem tudok mit mondani, hogy melyik országban mik a hiányszakmák, mivel tudnál érvényesülni, mivel ez mindenhol más szerintem - de a nyelvtudás szükséges, ugyanakkor nem elég.

2011. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Csatlakoznék az előzőhöz. Pusztán azzal, hogy beszéled egy másik ország nyelvét még éppen csak ott jársz, ahol az adott ország egy semmihez sem értő polgára, pusztán a nyelvet beszéled. Azt tudod ilyen országokba csinálni, amihez itthon sem kell szakma. Pl fizikai meló.


A lehetőségek úgy nyílnak meg, hogy van egy szakmád, vagy egy olyan univerzális tudásod (pl mérnök, orvos) amivel mehetsz külföldre ÉS beszéled is az adott ország nyelvét.

2011. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

totál félreértettetek vagy csak én fejeztem ki rosszul magamat. Írtam hogy jelenleg 2 nyelvet tanulok de szeretnék még pluszba 1-2 nyelvet. Tegyük fel hogy angolul, németül és svédül megtanulok felsőfokon. Akkor kimehetek teszem azt Svédországba mint angol-német fordító, vagy nem?


Igazából ha Magyarországon jól keresnék mint angol-német-svéd fordító/tolmács nem mennék ki külföldre..

2011. okt. 7. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Kimenni kimehetsz, de azt nem tudom, hogy melyik országnak mennyire van igénye ilyesmire. Itt Angliában elég sokat nézegettem az álláshirdetéseket, és olyan állás, ahova több nyelv ismeretét kérték, csak személyi titkár volt, meg ilyenek. Semmi tolmács és hasonlók. Máshol lehet, hogy több ilyen van, nem tudom.
2011. okt. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nyilván Angliában van erre a legkisebb igény:) Esetleg a skandináv országok.. Habár ott is sokan tudnak angolul.. Igazából a nyelvészeti egyetem egy B terv..
2011. okt. 9. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!