Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok erről a szakról?

Mit gondoltok erről a szakról?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a turizmus & vendéglátás szakról? (Corvinus) találnék vele munkát? (piacképes-e stb)


Vagy a gazdálkodás & menedzsment jobb választás lenne? (Corvinus)


2011. okt. 8. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy kamu a kérdésed, mert minden pozitív iq-val rendelkező ember tudja, hogy részben ezen szakok miatt történnek a mostani változások a felsőoktatásban, mivel innen kerül ki a sok "munkanélküli" diplomás nagy semmi végzettséggel. Ezek miatt szívnak a valóban értelmes szakok, mint pl a (valódi) mérnökök (nem a mérnök végződéssel ellátott büfészakok, mert ilyenek is vannak)...
2011. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos. A "Találnék-e vele munkát" típusú kérdéseknek nincs értelme. Igen, találnál, ha tényleg akarnád. Ha szeretnéd amit csinálsz és nem azért mennél egyetemre, hogy legyen valamilyen diplomád. Az előzőnek meg annyit, hogy nem a szakok miatt fogsz szívni a beképzelt mérnök fejeddel, hanem amiatt a sok divatmajom miatt, aki "diplomás közgazdász vagyok" dumával él a nagyvilágba úgy, hogy kettesekkel végzett el egy ilyen szakot.
2011. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ehh kérdező, ezt mintha már feltetted volna, akkor tán még a nemzetközi gazdálkodás is szerepelt az opciók között szintén a fővámtéri szabadidőközpontban.


Az elsőnek azt tudom mondani, hogy az ilyen tömeg közgáz szakok sok embert és sok pénzt hoznak az egyetemnek. Nincsenek laborok, vagy papírtól és ceruzától eltérő eszközigényű gyakorlatok. Szerintem jó eséllyel a fejpénzükből jut a színvonalas mérnökképzésre is, mondjuk a BME-n.

Sajnos az is igaz, hogy amilyen habitusú emberekkel ezeken a szakokon találkozni... sok a léhűtő, no. Ha elég elszánt vagy, megtalálhatod a lehetőséget a turizmus és vendéglátás szakban is, csak nehogy azt gondold, hogy egy kettessel végigbukdácsolt alapképzés után tiéd a világ. Ráadásul akik tényleg komolyan gondolják ezeket a tömegszakokat (hiszem, hogy van ilyen) azok között sokkal nagyobb a verseny is. Ez nem feltétlen jó, főleg, hogy manapság nem közgazdászból van hiány.


A készülő felsőoktatási törvényt és a munkaerőpiac igényeit figyelembe véve, én javaslom, hogy mérnöknek tanulj, ha csak kicsit is vonz a dolog, mert azzal nem tudsz melléfogni.


Jah, egyébként nem vagyok mérnökhallgató. (:

2011. okt. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a pénzügy & számvitelről mi a véleményetek? azt mondják, az konkrétabb, és a corvinuson az a legjobb szak gazd. tudományin.
2011. okt. 9. 07:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy miután a pénzügy és számvitelt &-el írod, esélyed sincs. Nem gondolod te ezt komolyan.
2011. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha. Akkor az oda járó harmadévesek sem odavalóak mert ők is &-al írják...
2011. okt. 9. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, igen. Ez pontosan azt mutatja, hogy mennyi eszük van és mit akarnak a felsőoktatásban.
2011. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!