Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak jobb megélhetés...

Melyik szak jobb megélhetés és elhelyezkedés szempontjából?

Figyelt kérdés

4 szak van ami érdekel és mindegyikre mondanak jót is - rosszat is, és szeretném megkérdezni szerintetek melyik lenne a legjobb döntés. A 4 szak:


Szabad bölcsészet-eddig csak azt hallattam h semmit nem ér


Politológia-Jó,de nehéz elhelyezkedni egyesek szerint vele


Nemzetközi tanulmányok-Azt mondják jó de nehéz bejutni


Társadalmi tanulmányok-Eddig nem tudtam infót gyűjteni róla


Nektek mi a véleményetek? Második diplomának venném fel valamelyt közülük, mivel ezek az ágak érdekelnek. egyébként egy Gazdasági és vidékfejlesztő diplomám lesz/van.


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 9. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyiket sem ajánlom. Egyrészt, mert mind az a tipikus hangzatos nevű, ám nesze semmi, fogd meg jól szak.


Másrészt ha már másoddiplomában gondolkodsz (ami nagyon dicséretes), olyat kellene választanod, amit az első diplomáddal kamatoztatni tudsz, tehát gazdasági, agrár szakok, akár informatika.

2011. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem nagy szám. Nemzetközi tanulmányok is csak akkor ér valamit, ha a Corvinuson végzed.


Attól függ, mit szeretnél. Ha van elképzelésed, még azt is el tudom képzelni, hogy a szabad bölcsészet való neked.

2011. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számomra is megfoghatatlanok ezek a szakok.
2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányok elég jók. Ha jó egyetemen végzed eltudsz helyezkedni vele. A politológiával akkor mész valamire ha már most jó kapcsolataid vannak. A többi meg tényleg semmire sem jó...
2011. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor jobban átgondolom mert valamit csak kezdeni akarnék a 2. diplomával.
2011. okt. 9. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Menjél ki Amerikába,én is ott lakom,itt jól meglehet élni!
2013. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!