Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Corvinus Egyetem -...

Budapesti Corvinus Egyetem - Alkalmazott közgazdaságtan vagy Pénzügy-számvitel szak jobb? (esetleg Gazdálkodási és menedzsment? )

Figyelt kérdés

Az AK mellett az szól, hogy kevés helyen van ilyen szak az országban, kevés szakembert képeznek, sokféle (?) szakosodás, mesterképzés vár rám. Nehéznek mondják, ez igaz?


PSZ-ről mindenki azt mondja, hogy legeslegjobb elhelyezkedési lehetőség, de ilyenből rengeteget képeznek (csak BGF-en évente vagy 400-at vesznek fel). Félek, hogy 4-5-6 év múlva, mire végeznék, már nem lenne ilyen végzettségre ilyen nagy kereslet.


A gazdmenről mindenki csupa rosszat mond, túl könnyű, sok van, nem találok melót, ez igaz?


Csakis Corvinus van bejelölve. Idén mindre elég lenne a pontom valószínűleg (454)


2011. jún. 26. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt így elég nehéz megmondani, mert nem tudom, téged igazából mi érdekel. Az AK meg a PSZ egyaránt jó választás, szerintem egyikkel sem lősz mellé. Az AK elméletibb, matekosabb, mint a PSZ.

Mivel akarsz foglalkozni?

Egyébként javaslom, egészítsd ki diákszervezettel vagy szakkollégiummal a tanulmányaidat, sok sok ismeretet, barátot és kapcsolati tőkét tudsz szerezni. Ezért is jó a Corvinus, sok a lehetőség. (Jómagam is szakkolis vagyok, plusz diákszervezetben is tevékenykedek)

Egy corvinusos

2011. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ja és a gazdmen felejtős...
2011. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szeretem a matekot, 90% lett az emelt érettségim... az AK-n nagyon húzós a matek? Sokat kell szenvedni vele?
2011. jún. 26. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megtanulható, főleg ha szereted is. Tényleg nagyon matekos tárgyak vannak, ha élvezettel tanulod, akkor nem lesz baj vele - de csak akkor ajánlom, ha tényleg foglalkoztat.

A K-kar egyébként is jó, kevesebb a diák, így nagyobb az összetartás, a tanárokkal könnyebb kapcsolatot teremteni, összetartóbb a csapat, úgy gondolom.

PSZ-en vanna olyan tárgyak, amik inkább gondolkodós, logikázós dolgok, de persze oda is kell matek.


Operatív tantervek, ha még nem láttad volna:

[link]

[link]

2011. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, jók ezek a tantervek. tehát akár pénzügy mesterszakra is mehetek AK-val?
2011. jún. 26. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, AK-val pénzügy mesterre szerintem nem.

De nézegesd a felvi.hu mesterszak keresőjét

2011. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

PÉNZÜGY MESTERKÉPZÉSI SZAK

A belépéshez szükséges szakok

Teljes kreditérték beszámításával vehetők figyelembe: pénzügy és számvitel, valamint gazdálkodási

és menedzsment alapképzési szakok.

Egyéb (elsősorban számításba vehető) alapképzési szakok: kereskedelem és marketing, emberi

erőforrások, nemzetközi gazdálkodás, turizmus-vendéglátás, üzleti szakoktató.

Egyéb, meghatározott kreditek teljesítésével figyelembe vehető szakok továbbá: azok az

alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény

szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául

szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

Ez van a hivatalos tájékoztatóban.

2011. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!