Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is igazságtalannak érzi a...

Más is igazságtalannak érzi a szociális támogatás elosztását?

Figyelt kérdés
dühöngjünk...
2011. okt. 12. 14:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Az én esetem a következő:

Kolit igényeltem, de elutasították, mondván férőhely hiányában. Tudni kell, hogy 105 km-re lakom az egyetemtől, bejárás esetén átszállással tudnék bejárni, akkor 3 órát venne igénybe. A jegy 1180 csak oda. Bérlet meg cirka 8000. Az apám munkanélküli, anyám az eltartó. Van két testvérem, de ők már nem velünk élnek. Mégsem kaptam kolit.

Szoc. tám-ot megpályáztam, szintén apám munkanélküli igazolásával (90 napig napi 2600 Ft), és anyám kereseti igazolásával, melyen havi nettóra 76.000 Ft-ot írtak. Szóval az egy főre jutó havi jövedelem 56.000-re jön ki. Családi pótlék nem jár. Hálisten tartós betegségünk nincs, nem vagyunk fogyatékosok. Tehát egy forintot nem kaptam most sem!

Hol itt a ráció?!

2011. okt. 12. 15:00
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, ugyanis én azért nem mehetek Pestre tanulni, mert nem kapok kolit, pedig Pécs alatt lakom... oké az is igaz, hogy nem húszan élünk egy minimálbérből, de így is a kritériumoknak mindenhogyan megfelelek, de nem kapok kolit sehogy sem. Szerintem arról lehet szó, hogy egyrészt sok az ismerős (én bnőm pl úgy kapott kolit, hogy nem is egy jó ismerőse, rokona illetékes volt), illetve úgy látszik ilyen sokan állnak rosszul anyagilag, vagyis rosszabbul mint pl mi. Mondjuk azt már nem értem, mert a pesti élet az így is úgy is drágább mint az itthoni, és amelyik családban minimálbér az összjövedelem,az hogyan tudná megfizetni az egyéb kiadásokat? Csak mert én kiszámoltam és kb 50-60 ezer forintból jönnék ki egy hónap, ha azt mondom, hogy koli, bérlet, kaja, egyéb kiadások plusz hazajövetel egyszer egy hónapban. Szerencsére nem vagyok egy minden héten bulizós vagy ilyesmi, de akkor is sok az az 50-60 ezer pénz és nem értem, hogy aki nálunk is sz@rabbul áll anyagilag az ugyan miből finanszírozza?
2011. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Azzal, hogy dühöngsz semmi nem lesz jobb.

105 km az semmi, van olyan aki 250-ről jár egyetemre, mégsem kap kolit. Az egyetemtől való távolság pedig a kollégiumok kiosztásánál nem szokott nagy súllyal szerepelni. Te is beláthatod, hogy kb 40-50 km fölött, már oly mindegy, hogy valaki 100 km-re vagy 300-ra él, hiszen napi szinten úgysem tud ingázni. Ez alapján tehát kollégiumot osztani, vagy nagy részben figyelembe venni ezt igazságtalan lenne.

A 2 testvéred onnantól, hogy nem a ti háztartásotokba tartozik, már jóformán senkit nem érdekel.

Az egy főre jutó keresetetek pedig nem olyan rossz. Most megnéztem pár egyetem juttatási szabályzatát, és az 56e forintotokért igen kevés pont jár, a ponthatárok pedig jóval a fölött szoktak lenni. Mivel nem lehet mindenkinek kollégiumot osztani, illetve szoctámot adni, csak a hallgatók egy bizonyos százalékának, ez azt jelenti, hogy nálad bizony vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők is. Valahol meg kell húzni a határt, mindig lesznek olyanok, akik kívül rekednek, hiába érzik úgy, hogy bent lenne a helyük. Sajnos vannak tőled rosszabb helyzetben lévők is, ez a valóság.

2011. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jah, mert a milliomos anyuci-apuci fia-borja meg vígan szórja a havi 40-60 ezres szoctámot, más meg próbál minél jobban spórolni meg minden. csak ez a bosszantó.

tudom, nem vagyunk annyira szar helyzetben, csak azért nem jönne rosszul, ha csurranna-cseppenne egy kicsi szoc. tám.

2011. okt. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!