Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha cukrásznak mennék mi lenne?

Ha cukrásznak mennék mi lenne?

Figyelt kérdés

Most 8-os vagyok és nemsokára sulit kellene választanom...fogalmam sincs, hogy merre menjek vagy mi legyek. A cukrászaton már ötödikes koromban is gondolkoztam. Nem vagyok jó tanuló (3-mas vagyok, ha belehúzok akkor 4-es de az ritkán van sajnos és azért már van egy pár egyesem is amire nem vagyok büszke). Arra gondoltam, hogy elmegyek cukrásznak, de úgy tudom, hogy az nem ad érettségit ezért még ha kijárom a 12-et utána el kell mennem érettségizni. Na de azt nem tudom, hogy megéri-e. Mert én családot is szeretnék majd. Nem tudom eldönteni, hogy menjek vagy ne. Szerintetek mit csináljak?

14/L


2011. okt. 13. 16:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%

Nyugodtan megcsinálhatod :)

6 év együtt a kettő a jogszabály változásokkal :)

Tehát akkor is 20 éves leszel szal az nem olyan sok idő :)

21/L

2011. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szeretsz süti??

akkor menj,és valami nyelvet mindenképp.

2011. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Elég telített szakma és nem is fizetik túl jól meg.
2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Annyi a baj a szakmával, hogy amikor más pihen, te fogsz a legtöbbet dolgozni, például karácsonykor. Tesóm pék-cukrász, és amikor ebben a szakmában dolgozott szentestére kb. beesett 16 óra műszak után. Szóval a pici családnak nem a legjobb.
2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem először érettségizz és aztán tanulj szakmát.

teljesen mindegy hova jelentkezel amúgy érettségire ha pl.közgázba mész és utána cukrász akarsz lenni továbbra is semmi akadálya,hogy OKJ-s képzésre oda jelentkezz.bár szerinem a legcélszerűbb neked az lenne,ha vendéglátóiba mennél.

van pár suli ahova szerintem jelenkezhetnél :

[link]

[link]

2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha érdekel ez a szakma, akkor mindenképp végezd el, mert ne tudd meg milyen rossz olyan melót végezni, amit nem szeretsz. 18 évesen elvégzed ezt a szakmát, és ha utána mész érettségire, akkor 21 éves korodra már az is meg lenne, mert nem árt ha van. Ugyanis ha meg van az érettségid, akkor utána még bármilyen tanfolyamot el tudsz végezni.
2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szinte bármelyik középsulit választod,így van, hogy négy év múlva szakmát ad, utána még két év az érettségi. Szóval rajta,a család még majd így is bőven belefér!
2011. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy csináld úgy, ahogy én :)

Én is ötödikben gondoltam ki, hogy cukrász akarok lenni, de mégis gimibe mentem.

Lett egy (viszonylag tök jó) érettségim, és most elmentem 2 éves technikusira, pék-cukrász szakképesítést ad (illetve olyan "kisfőnökféle" lehetsz, te fogsz pl. sütést végezTETni :))

Ez így is, úgy is 6 év, de így, ha gimivel kezdesz, nem fogsz belegebedni az érettségibe, mert 4 év alatt lényegesen könnyebb, mint 2 alatt, illetve, ha menet közben meggondolnád magad, mehetsz gimi után bárhová.

Lényegesen könnyebb 18 évesen eldönteni, mit akarsz az életeddel kezdeni, mint 14 évesen :)

Nem egyszerű akkor sem, de könnyebb :)


19/L

2011. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A családot csak azért kérdeztem, hogy meglehet-e belőle élni. Ez a gimis is jó csak az a baj, hogy anyám szerint (meg szerintem is) nekem ott nem lenne jó. Nem vagyok hozzá elég jó tanuló :S
2011. okt. 13. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:
hát akkor szakközép és utánna szakma.
2011. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!