Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha cukrásznak mennék mi lenne?

Ha cukrásznak mennék mi lenne?

Figyelt kérdés

Most 8-os vagyok és nemsokára sulit kellene választanom...fogalmam sincs, hogy merre menjek vagy mi legyek. A cukrászaton már ötödikes koromban is gondolkoztam. Nem vagyok jó tanuló (3-mas vagyok, ha belehúzok akkor 4-es de az ritkán van sajnos és azért már van egy pár egyesem is amire nem vagyok büszke). Arra gondoltam, hogy elmegyek cukrásznak, de úgy tudom, hogy az nem ad érettségit ezért még ha kijárom a 12-et utána el kell mennem érettségizni. Na de azt nem tudom, hogy megéri-e. Mert én családot is szeretnék majd. Nem tudom eldönteni, hogy menjek vagy ne. Szerintetek mit csináljak?

14/L


2011. okt. 13. 16:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Elmondom neked (saját tapasztalat), hogy gimi és gimi között van különbség.


És szakközepet végeztem (környezetvédelmi). 4 év gimis tárgyak + szakmai, aztán leérettségiztem és még egy év volt a technikusi. Össz 5 év.

Barátnőm meg a város legjobb (legerősebb) gimiébe járt. Együtt indultunk vegyész szakon. Ő fél év után feladta én meg már végzős leszek lassan.


A gimi ma már nem olyan erős iskola mint régen. Ugyanazt tanulod szinte mint általánosba, max kicsit részletesebben.


Szóval nem megijedni kell ,hanem összeszedni magad.


Én utáltam, hogy szakközépbe ugyanúgy voltak gimis tárgyaink + szakmai és úgy éreztem néha beleszakadok, de az egyetemet elnézve örülök neki ,hogy "akkor" kibírtam, mert olyan tudás és kitartás került a birtokomba, ami lehetővé tette, hogy bennmaradjak egyetemen.


Szóval érettségivel a kezedben még bármi lehetsz. (bár sokan még egyetem alatt sem tudják, hogy mihez akarnak kezdeni az életükkel)


(mondjuk a cukrász egy olyan szakma amivel nemigazán lehet elhelyezkedni hacsak nem nyitsz saját vállakozást)

2011. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!