Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek jelnyelv tolmács?

Hogyan lehetek jelnyelv tolmács?

Figyelt kérdés

Itt ez az oldal-

[link]

Itt pár hónap alatt letudhatom, de máshol azt olvastam, h minimum 5 év kell, h profi legyek, nemigazán tudom h ez most megérné-e, nem főállásban csinálnám csak annyira tetszik és szeretek más segíteni másokon meg persze van is türelmem hozzá, és ahogy olvastam kevés a profi is, de akkor most mit tegyek suli mellett szeretném elvégezni lécci segítsetek! köszi! :) (kerüljenek a bunkó hozzászólók...)


2011. okt. 16. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen elolvastad a linkelt cikket, akkor láthatod, hogy az egy alapfokú tanfolyam, ahol csak alap jeleket sajátítasz el, és közelebb kerülhetsz a siketek kultúrájához. Erre épül az 50 órás középfokú tanfolyam, melyet ha elvégzel, még mindig nem vagy tolmács. Ahhoz el kell végezned a 6 féléves képzésből álló tolmácsképzőt az ELTE-n, melyen államilag finanszírozott képzésre nincs lehetőség. Ha már e képzések elvégzése után kezedben van a bizonyítvány, még mindig nem vagy profi. Ahhoz rengeteg siket közösségben eltöltött gyakorlatra van szükség, és folyamatos gyakorlásra, fejlesztésre.

Azt javaslom, ha bizonytalan vagy abban, h ezt az utat végigjárd, akkor is nyugodtan kezd el az alap tanfolyamot, ismerkedj hallássérültekkel. Idővel kiderül, h van-e hozzá érzéked, és érdemes-e folytatnod.

2011. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm válaszod és igen tudom h ez egy alap tanfolyam csak arra voltam kíváncsi h ér -e vmit ha elvégzem az itteni mind3 "fokozatot" v nem az ELTÉt is néztem már de az neke túl hosszú idő mert közben más dolgokat is tanulok meg dolgozás és egyebek csak érdekelt azért köszi..
2011. okt. 19. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!