Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikából, kémiából, vagy...

Fizikából, kémiából, vagy informatikából könnyebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, és a három közül az egyikből kéne emelt szint.

Azért nem tudok dönteni, mert mind a 3-ból 5-ös vagyok, vagyis kémiából csak voltam, mert az csak 10.-ig volt.


2011. okt. 19. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A jegy nem számít. Melyiket szereted jobban? Mit szeretnél tanulni érettségi után?
2011. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nehézségre lennék kíváncsi.

Mindhármat szeretem, talán az infót annyira nem, mint a másik kettőt.

Gépészmérnökire szeretnék menni.

2011. okt. 19. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Bár én egyikből sem tettem emeltet, de tanultam infót emelt szinten, legalábbis belekóstoltunk az anyagba. Annyiban tér el a középszintűtől, hogy van még programozás is, ami szerintem baromi nehéz. De ugyanúgy meg vannak a középszintes dolgok is benne (word, excell, stb.), azok könnyűek, de a programozáshoz szerintem tehetség is kell, nem elég a szorgalom. :)


Szóval Fizika vagy Kémia. De ezekről nem tudok nyilatkozni.

2011. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha gépészmérnökire mész, akkor a fizikára úgyis rá kell gyúrnod, hogy sikerüljön az egyetem, szal kezdd el tanulni, és akkor tegyél le belőle egy emeltet. Na meg feltételezem a fizikát jobban szereted mint a kémiát, ha gépészmérnökre mész, és mondjuk nem gyógyszerésznek v bárhova.. :)
2011. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Infot felejtsd el. Ha fizikából vagy matekból teszel emeltet akkor már vmi előnnyel indulsz talán az egyetemen, vagyis nem lesz annyira idegen a dolog. Mondjuk én mégis azt mondom hogy talán a matek hasznosabb, mert a fizika emelt és fizika közép között túlságosan nagy a különbség, illetve gépészkaron matekkal fogtok alapozni mindent, erre épülnek a legfontosabb gépész tárgyak, tehát jo ha előnnyel indulsz, mert nálunk aki matekot bukott 1. vagy akármelyik félévben, az tuti h nagyon elcsúszott a tanulmányaival...
2011. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tegnap 08:15

És energetikus mérnökinél, illetve villamos mérnökinél mi a helyzet?

Azoknál a matek, vagy a fizika a fontosabb?

2011. okt. 21. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

én emelt fizika faktra jártam és közepet teszek . hát igen, van szakadék az emelt és a közép között.. én hozzá se tudnék szólni az emelthez, de ha megerőltetném magam lehet hogy az is menne :) de elég a közép is, csak az sikerüljön. :) és amugy sokan mondják hogy a fizika emelt nem vészes.

info hát évfolyamtársam emelten 95%ot összehozott de ő egy zseni.. van érzéke hozzá :) szóval ott tényleg a programozás a nehéz.

kémia. szerintem ez a legnehezebb az összes közül,, itt vannak fincsa kémiai számolások. :)

2012. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!