Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak lenne a legideális...

Melyik szak lenne a legideálisabb számomra ha később mindenképp saját céget/vállakozást szeretnék?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakok közül kérdezem , mert gondlom azért csak ezek közül valami.. Eddig ami jónak tűnt a gazdálkodás menedzsment és a pénzügy-számvitel. De inkább a gazd. men. , mert a pénzügyiről nekem eddig nagyon úgy tűnik ha a karrier csúcspontja az vmi könyvelő egy multinál , amihez egyáltalán nem lenne kedvem. Tehát aki tudja , hogy melyikkel mit lehet kezdeni azt megköszönném ha leírná! A célom az , hogy minél rövidebb időt valahol dolgozni kezdetben és utána valami saját dolgot.
2011. okt. 20. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

hát szerintem bármelyik jó lehet, mert ha a pénzügyit végzed el, az sem hátrány egy saját vállalkozásnál, jobban átlátod a pénzügyeket, számviteli végzettséggel meg nem kell majd könyvelőt felvenned. "úgy tűnik ha a karrier csúcspontja az vmi könyvelő egy multinál" bocs, de ez mért izgat, ha vállalkozó akarsz lenni?

mondjuk még a ker-marketing sem rossz, azt nem említetted

szerintem a gazdmen kermark és pü-szv közül jó mind, válaszd azt, amelyik jobban érdekel!

2011. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bumbi02 ***** válasza:
attól függ milyen vállalkozást szeretnél? mert ez elég tág.. egy étteremvezetéséhez - ez is vállalkozás - nem árt ha az embernek vanna vendéglátói tapasztalatai, egy épitőipari cégnél nem árt ha az ember látott már téglát élőben , stb....
2011. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bírom az ilyeneket, mint a kérdező, csak azt látja, hogy managernek kell lenni, mert az sokat keres. Ha valami vállalkozást akarsz, akkor szakirányba tanulj, amilyen vállalkozásod lesz majd, ezeket a vezetési stb dolgokat meg lehet tanulni később is, vagy másoddiplomába.
2011. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat: vállalkozáshoz NEM kell diploma.

Tőke kell, ötlet kell, ész kell.

2011. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam , hogy épp végzős vok egy műszaki szakközépben , elektronika szakon , tehát nem egy szakmanélküli gimnazista leszek.. Tehát esetleg valami ilyen vállalkozást , de akár valami teljesen mást is..
2011. okt. 21. 14:17
 6/6 bumbi02 ***** válasza:

a vállalkozáshoz nem feltétlen szükséges menedzser végzettés gmint írták.


szerintem egy jó vállalkozáshoz

- szakértelem (tehát ha elektronikai céget akarsz, értsél rendesen hozzá,ne csak úgy épphogy)

- ész, kreativitás (valami újjal jönni a piacra, ami egyedi és nem tucat)

- tőke


Ezen felül nem hátrány ha van egy közgazdász, vagy pénzügy számviteli, végzettséged, mert akkor jobban átlátod a lehetőségeidet.

2011. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!