Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a magyar, kommunikáció...

Érdekel a magyar, kommunikáció és a nyelvek, és ezeket kihasználva melyik szak lenne a legideálisabb a fősulin?

Figyelt kérdés
Sajnos elég elkeseredett vagyok, mivel utánanézve azt olvastam, hogy egyáltalán nem keresettek, és így nem merek belevágni, de mindenképpen szeretnék fősulira menni. Amelyik meg érdekelne még, mint pl kereskedelem, turizmus, földrajz, akkor ott meg matek és az egyéb reál tárgyak is hangsúlyban vannak, amik elég nehezen mennek. Melyik szakot ajánlanátok nekem?
2011. aug. 8. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne foglalkozz azzal, akik le akarnak beszélni az álmaidról! Egy egész életre választasz hivatást, úgy gondolkozz!


Ha a magyar a kommunikáció és a nyelvek érdekelnek, lehetsz pl.:

Tanító (vagy német (szlovák, horvát stb.) nemzetiségi tanító magyar műveltségterülettel), (nemzetiségi) óvodapedagógus, logopédus, magyar-angol(vagy német, francia stb.) szakos tanár, magyar-kommunikáció szakos tanár, angol(vagy német stb.)-kommunikáció szakos tanár, angol-német(vagy francia stb.) szakos tanár, fordító, tolmács, kommunikációs szakember, újságíró, szerkesztő, riporter, nyelvész vagy irodalmár (doktor), kulturális örökség tanulmányok szakembere, múzeumi és örökségi gyűjteményszervező, társadalmi nemek kutatója stb.


A fenti lehetséges variációt az alábbi alapszakokkal teljesíthetők:

tanító, óvodapedagógia, gyógypedagógia szak logopédia szakirányon (ezek után azonnal el tudsz helyezkedni a szakmádban);

magyar, anglisztika (vagy germanisztika, romanisztika), kommunikáció és médiatudomány (ezek után érdemes továbbtanulni tanári vagy diszciplináris mesterképzésben)

2011. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Pedagógust azt már nagyon rég kilőttem, mert a mai világban már nem egyszerű a diákokkal bánni. Nekem meg nem hiányzik ez minden napra. Fordító és tolmács volt eredetileg az álmom, és jövő évben fogok érettségizni, megvan az előre hozott emelt szintű német érettségim, csak sajnos az eredmény elég kevésnek bizonyul a felvételhez :S már komolyan nem tudom hogy és mint kéne.....
2011. aug. 9. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!