Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy egyetemi képzést...

Ha egy egyetemi képzést abbahagytam, utólag kérhetnek tandijat?

Figyelt kérdés
most tegnapi napon kaptam egy postán egy értesítést, hogy az egyetem ahova jártam de abbahagytam 2005 végén kéri a 2006 évi tandijat kiegyenliteni. én igaz abban az évben beiratkoztam de már orákra nem jártam, vizsgázni se mentem, az indexembe is beirtak, hogy törölve. és hát fizetni nem fogok. mit tudnak velem tenni?
2011. okt. 23. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha beiratkoztál az adott félévre, akkor fizetned kell. És én a helyedben nem szaroznék velük, mert nincs az a per, ami neked adna igazat, kamatokkal viszont igencsak meg fog ugrani az összeg..
2011. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és nincs elévülési idő? én azt nem értem ugyanis, hogy adták ki a leckekönyvem meg mdinen papirom, ha tartozásom van. kaptam egy papirt is, hogy jogviszonyom megszünt. és most 5 év után küldenek értesitést??
2011. okt. 23. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs elévülési idő. Ugyanúgy, ahogyan az adótartozásod sem évül el.
2011. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én ugy gondoltam, h ha nincs kifizetve a dij akkor nem fogadnak vizsgázni és kész....hisz a végén orkra se jértam , semmi. beiratkoztam de aztán jött egy anyagi probléma és nem tudtam folytatni pont ezért mert nem volt megfelelő anyagi hátterem rá. és ha nem évül el mit tudnak velem csinálni??
2011. okt. 23. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogi útra terelik az ügyet...és fizetheted a késedelmi kamatot is. Ha egy félévet aktiválsz, azt ki kell fizetni, akkor is, ha nem jársz órákra vagy vizsgázni.
2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha egyszer beiratkoztál, akkor ne csodálkozz, hogy fizetned is kell!
2011. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem csodalkozom, csak azon, hogy 2006 január-juli időaKRA KÉRIK A PÉNZT mikoris én a második félévre be se iratkoztam kértem halasztást
2011. okt. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!