Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot választanád?...

Melyik szakot választanád? Orvos vagy magyartanár?

Figyelt kérdés
Én nem tudok dönteni.Mind a kettőt nagyon szeretném,de nem tudok választani.Melyiket választanád,és miért?
2011. okt. 23. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

- Ön értelmiségi?


- Nem, én tanár vagyok.

2011. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

én orvos lennék - naponta embereknek segíteni, kedvesnek lenni velük, örömmel menni dolgozni, mert szeretnek a betegeim - ez mind-mind felemelő érzés

ha újra kezdeném, orvosira mennék, nagy szükségük van az embereknek a megbízható, kedves, emberséges orvosokra, egy jó szóra vizsgálat közben, egy nyugtató tekintetre


magyartanár? annyira nem tartom vonzónak, persze szép, szép, de orvosként hasznosabbnak érezném magam, a lelkemnek jobb lenne, ha érted, mire gondolok


26/N

2011. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm..:)))
2011. okt. 23. 20:36
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Ráadásul a humán szakos tanárokat szerintem nem sokba nézik, főként a magyar tanárokat, mert semmi értelme a sok locsogásnak. De ha ezt tartod vonzónak. Egyébként az orvos és a magyartanár szak szinte ellentettje egymásnak, nem is tudom hogy merülhet fel ilyesmi benned, de ok :D
2011. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én orvos lennék a helyedben :)

Szabad kérdezni hogy ha orvosnak mész akkor milyen?

2011. okt. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sebész..
2011. okt. 24. 08:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az orvosit választanám,de csak azért,mert nem bírok az idióta tinédzserekkel,ahogy a legtöbb tanár sem.

De! Nehogy azt hidd,hogy jó lesz Neked ha orvos leszel,meg majd minden Hawaii,stb.Anyukám orvos.a betegek lehet hogy hálásak,azért mert meggyógyítja őket,de ebből Anyukám nem sokat vesz észre.a betegek (vagy legalábbis a magyar emberek) ott rúgnak bele az egészségügyi dolgozóba ahol lehet.tisztelet a kivételnek.szóval,ne legyen senki úgy elszállva ettől a "segítek az embereknek" dumán.maszlag,és RITKASÁG ,hogy az ember hálás annak,aki segít neki.az orvos kötelessége,hogy amellett ,hogy kinyalja a betegek hátsóját,emellett adminisztrál,bíróságra jár,ha a semmiért feljelentik,szívességeket tesz,hallgatja a sirámokat,kiszolgál mindenkit..miért??(megmondom:a kezdő orvos a kukás fizetéséért,a "befutottabb" orvos meg szintén nem sokkal többért.ha nem vagy nagyon jól menő orvos,akkor cseszheted a 10 év tanulásodat.)

végső soron talán még fogorvosnak éri meg elmenni,azoknak van bőr a képükön milliókat leakasztani az emberről egy fogszabályzóért.

Szóval,ha nem tudod mi legyél,nem tudok segíteni,de egy nagyon biztos:az orvosi hivatáshoz(!) Elhivatottság kell,iszonyú sok,és erő,kitartás,és az,hogy tudj elmenni amellett,ha bántanak.nincs ez mindig így,de Mo-n ez az átlag.lehet ez ellen beszélni,de az eü dolgozók nagyrésze szerintem szintén így gondolja.az meg aki nincs az eüben,szerintem kívülről vmi utópiát láthat,franc tudja...

de az egy alap igazság ,hogy itt az orvosi szakma NINCS megbecsülve.

2011. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az előző vagyok,még annyit:az emberek meg csak csodálkoznak,mint a birkák,hogy miért akar minden orvos külföldre menni...na ezért.
2011. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen senki sem csodálkozik. Akik mégis, azoknak minden mindegy...
2011. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 24. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!