Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizem, és lenne...

Idén érettségizem, és lenne egy kérdésem a pontszámítással kapcsolatban! Fontos! Aki tud, segítsen légyszi?

Figyelt kérdés

Szóval, idén érettségizem. Most csinálok előrehozott érettségit németből, és ugye akkor osztályozóvizsgát is kell tennem. Úgy gondoltam, hogy majd év végén a jegyeknél matek, magyar, töri, angol és német jegyeimet írom be. De ha esetleg nem lenne 5ös most a német osztályozó, akkor beírhatom mondjuk a földrajzot is a német helyett, akkor is, ha nem érettségizek belőle? Mert abból 5ös voltam mindkét évben. Így nem rondítana ott egy német 4es mondjuk. Csak nem tudom ezt lehet-e, mert ugye nem érettségizem földrajzból.

(azt hiszem, kötelező is lesz egy term.tud. tárgy jegyének beírása) Szóval akkor nem kellene a német?


A kérdésért meg bocs, csak kérdőjellel engedi.


2011. okt. 6. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ötödik tárgyad eddig bármi lehetett, érettségi sem kell belőle. Ez most annyit változott, hogy kell egy természettudományi tárgy (ami ha csak 5 tárgyból érettségizel, márpedig ugye normál esetben igen), akkor a választott tárgyad. Szal annak beírhatod a föci jegyed, az utolsó 2 tanult év vége számít. Viszont akkor a nyelvi jegynek az angolt kell beírnod, mert ugye egy nyelvi is kell.


Amúgy én is idén érettségizem. Sok sikert und viel Spaß :))

2011. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ohh danke :))
2011. okt. 6. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
nm :)
2011. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
5ös lett :):)
2011. okt. 11. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!