Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükséges az alapkézést...

Szükséges az alapkézést elsőnek elvégeznem, vagy mehetek rögtön felsőfokú szakképzésre?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban feltenni a kérdést. :S

Leírom konkrétan, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula karára szeretném beadni a jelentkezésemet, nézegettem a szakokat, és ott a turizmus-vendéglátás szak érdekel, viszont ott van hogy, Alapképzési szakok (BA) ott is van vendéglátás-turizmus, és Felsőfokú szakképzések (FSZ)ott is van ugyanez a szak, konkrétan itt az érdekelne, hogy nekem szükséges-e elvégeznem elötte az alapképzést, vagy választhatom rögtön a felsőfokú szakképzést is??

Mint például (gyenge példa), de elöszőr kötelező elvégezni az általánost, hogy középiskolába járjak.

Itt is van olyan hogy elöbb az alap képzés, és csak utána mehetek át erre a felsőfokúra, vagy megjelölhetem elsőnek a felsőfokút???

Előre is köszönöm.


2011. okt. 26. 08:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hierarchikusan ez a rendszer:


FSZ=felsőfokú szakképzés: ezt indíthatja szakközépiskola, szakképző iskola, vagy egyetem/fősuli. Szakközépben azért éri meg jobban, mert nem vesznek el az államilag támogatott féléveid, amit az egyetemre használhatsz el. Általában 2 éves a képzés, és oklevelet ad.Semmivel sem ér többet az az FSZ végzettség, amit egyetemen végeznek el, ugyanúgy OKJ-s képzés,mintha egy sima szakközépben végzenéd el.


BA=alapképzés,csak egyetem/főuli indítja. Általában 3 éves a képzés, és oklevelet ad, annyit ér mint a régi rendszerben egy főiskolai diploma.Sima alapszakos oklevéllel sem mész sokra.


MA= mesterképzés, ide csak akkor mehetsz, ha elvégeztél egy alapszakot, általában 2 éves a képzés és ez ad rendes egyetemi diplomát.


Ha meglesz az érettségid azzal csak FSZ-re vagy BA(alapképzés)-re tudsz jelentkezni, MA-ra nem.


De ha ennyinek nem tudsz önállóan utánanézni pl. a felvi.hu-n inkább ne menj egyetemre.

2011. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!