Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti tagozaton akarok leéretts...

Esti tagozaton akarok leérettségizni, milyen továbbtanulási lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Hogyan juthatok be főiskolára, esetleg egyetemre?
2011. júl. 30. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy jogi értelemben ugyanannyit fog érni az esti érettségi, mint a nappali. Tehát jelentkezhetsz majd utána egyetemre, főiskolára.


Az más kérdés, hogy vajon az esti tagozaton lehetővé teszik-e az emelt szintű érettségit? Lesz-e nyelvvizsgád, vagy valami egyéb pluszpontod? Mert ha nem, akkor egy kicsit hátrányban leszel a nappali tagozatosokkal szemben, de így is találni fogsz valószínűleg olyan szakokat, amire elég lesz a pontszámod.


Nem tudom, milyen területen szeretnél továbbtanulni. De ha pl. műszaki területen gondolkozol, készülj fel rá, hogy nehéz lesz. Még a nappalisok nagy része is nehéznek találja az első-második féléves matek, fizika tárgyakat, és el tudom képzelni, hogy esti tagozaton azért jóval alacsonyabb szintű matek-fizika oktatás megy, mint normál esetben.

2011. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pontosan ugyanolyan lehetőségeid lesznek, mint a nappalisoknak. ugyanazt az érettségit írod, ugyanúgy számolják a pontjaidat belőle. én is estin végeztem a gimit és most másodéves matek szakos vagyok az egyetemen. szóval csak keményen! persze azt ne várd, hogy estin magas szinten fognak téged tanítani, magadnak kell kipótolni a hiányosságokat. én is külön készültem a suli rendes óráira be se nagyon jártam. csak max dogákat írni, hogy osztályozható lehessek. :-)
2011. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)) Egyébként én jogi egyetemre szeretnék menni, vagy angol nyelvi szakra.
2011. júl. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!