Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez a pontszámítás?

Lehetséges ez a pontszámítás?

Figyelt kérdés

[link]

ezen az oldalon csak így érettségi előtt számítgattam a pontjaimat, hogy hogy is kellene teljesítenem és ezeket az adatokat vittem be:


Tanulmányi pontok: minden tantárgyból úgy néz ki, hogy ötös leszek idén tavaly csak a nyelvtanom lett 3-as!


Érettségi eredmények:

magyar nyelv és irodalom : 80% közép szint

történelem: 75% emelt szint

matematika: 80% közép szint

német nyelv: 65% közép szint

földrajz: 82% közép szint


és kijött 386 pont :) tényleg ennyi?? :/


2011. okt. 31. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az jött ki, akkor annyi. Meg az se mindegy amúgy, hogy milyen szakra számoltatod ki, mert ugye minden szaknak mások az érettségi követelményei, szóval elég eltérő pontokat adhat ki.
2011. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát itt ennél nem kellett szakot választani, amúgy meg pénzügy és számvitelre szeretnék jelentkezni , akkor oda kevesebb lenne ? :O
2011. okt. 31. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyi, de magadnak is kiszámolhatod kalkulátor nélkül főleg ha olyan szakot választottál ahol még matek is van... Nézd meg hogy elfogadják-e ott a történelem emeltet, mert ha nem akkor 50 ponttal kevesebb jár.
2011. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitelre a felsorolt tantárgyaid közül a matekot, a törit és a németet nézik. Az egyik rendszerben, ha a matek és a töri százalékos eredményét duplázod: (80+75)*2+50=360. A másik módszer a bonyolultabb. A bizonyítványban szereplő jegyeket is figyelembe vesszük, és megduplázzuk: (25+23)*2=96. Az érettségik százalékos eredményének átlaga: (80+75+80+65+82):5=76,4. És még a két beszámítható tárgy százalékos eredménye. Összesen: 96+76+80+75+50=377. A második módszerrel kapott eredmény a jobb, tehát azt fogják figyelembe venni. Nekem ez az eredmény jött ki, ahogy kiszámoltam a pontjaidat.
2011. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2011. okt. 31. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a pontszámító egy rakás szar. Felviset használd, vagy számold ki magad, különben csúnyán pofára fogsz esni.
2011. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!