Pszichológusi munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne kérdésem hogy

1.Megéri-e pszichológusnak tanulni?

2.Miként lehet valakiből pszichológus? Milyen jegyek kellenek oda?

3.Milyen területei vannak a pszichológiának?

UI:Van e a tanulásnak anyagi vonzata?


2011. nov. 1. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha azon gondolkodsz, megéri-e, akkor nem, neked nem fogja megérni.


Ha normálisan akarsz dolgozni, akkor nagyon mélyen kötelezd el magad, mert éjjel-nappal más emberek lelkével kell majd foglalkoznod, és ez nem olyan, amit üres fejjel lehet csinálni.

2011. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak az a gond hogy nem nagyon tudok dönteni mert

jól tudok rajzolni stb ezért gondolkozok a építész mérnökin

de nagyon nyugodt vagyok és érdekel a pszichológia is

Szóval nem nagyon tudok dönteni

2011. nov. 1. 08:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor ne.

A pszichológiát érettebb fejjel lehet elkezdeni, és ahogy előző írta, egy mély elköteleződésből fakadóan... Nem azért, mert megéri, vagy milyen jegyek kellenek...

Majd meglátod műegyetem után. Közben járj el egy 250 órás önismereti pszichodrámára, az nagyon sokat fog számítani. Te is fejlődsz, felnősz, és azt is meglátod, mennyire bírod a mások problémáit.

2011. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem bírom mert 15éves fejjel mindig mindenkinek meghallgatom a problémáit és nem zaklat fel

Na meg hát hát a gyerekorom se volt 1 leányálom szóval ennél rosszab úgyse történhet meg szerintem.

2011. nov. 1. 19:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy pszichológusnak való vagy!

De még nagyon sok van előtted.

Evvel együtt javaslom, hogy NE 18 évesen tanuld. Nagyon rossz sorrend előbb tanulni szakkifejezéseket valamiről, amiről nincs még semmi tapasztalatunk. Hagyj időt magadnak, tapasztald az életet, önmagadat (önismeret), másokat... Mondom, a 250 órás önismereti pszichodráma NAGYON sokat számít. De még erre is várnod kell, ha 15 vagy most. Továbbá, ha úgy érzed, van miért, pszichoterápiába is belekezdhetsz, a nem leányálom gyerekkorod feldolgozására.

Azt hiszem, ezek, és az, ha meghallgatod a berátaidat, elég jól megalapozhatja a későbbi pszichológusi működésedet!


:)

2011. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2011. nov. 1. 22:46
 7/12 A kérdező kommentje:
UI:A pszichológiának vannak különböző ágai a gyermek és felnőtten kívül?
2011. nov. 1. 22:51
 8/12 anonim válasza:
Azzal is számolj, hogy ez az egyik legdrágább szakma, rengeteg befektetést igényel, ami csak később térülhet meg...Ezenkívül az egyetem 5 év plusz a klinikusi szakképzés még 4, tehát össz 9, hogy mondjuk magánban praktizálhass...Ez rengeteg idő és pénz. És azért tegyük hozzá, 5 év után nem sok jó kilátásod van. Én végzős vagyok, és iskolában fogok/kellene dolgoznom majd 100ezerért... az pedig édeskevés. De ettől még messze állsz, énis azt javaslom, hogy informálódj még, és legyél 18 éves :) gondolkozz rajta és nézz utána. üdv
2011. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

üdv

és megint nagyon szépen köszönöm.

2011. nov. 1. 23:07
 10/12 anonim válasza:
5 év után lehetsz: iskolapszichológus, munkapszichológus cégeknél, egészségpszichológus ( most feljövő ág aminek sajna semmi értelme). Mindenképpen általános pszichológus végzettséget kapsz. Erre kell majd tenned a szakképesítésedet. Ahhoz hogy praktizálj, terápiát végezz gyerekekkel és felnőttekkel, ahhoz össz 9 év kell.
2011. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!