Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök/Villamosmérnök/En...

Gépészmérnök/Villamosmérnök/Energetikus mérnök?

Figyelt kérdés

A három szak érdekel, ezek közül szeretnék választani.

Annyi kritérium lenne, hogy matekból bár 5-ös vagyok, de egyáltalán nem a szívügyem, nem biztos, hogy ezt tudnám tartani.

Fizikát imádom, nagyon erős vagyok belőle.

Tehát leegyszerűsítve: gyenge 5-ös matek, erős fizika. Hová menjek?


2011. nov. 1. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
attól függ melyik érdekel. Az energetikus és a villamos mérnök sokkal szárazabb és nehezebb de ha elvégzed akkor jobban fizet.
2011. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudod a két tantárgyat külön választani. Ha olyan helyre mész, ahová kell a fizika, ott 100%, hogy a matek is kell. Pláne mérnöki szakokon. Ott már olyan szintű a fizika, hogy differenciál és integrálszámítás nélkül nem fogod megúszni.

Matekot lehet fizika nélkül tanulni, de fordítva már nem megy.

2011. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
44%

Én azt a szakot választanám a helyedbe amivel könnyebb lesz elhelyezkedni.. matek és a fizika szerintem egyformán erős..


1. gépész

2. villamos

3. energetikus..

2011. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
72%
ha villamosmérnökit választod akkor is szakosodhatsz még energetikára és még sok másra, én is ezért választottam ezt a szakot.
2011. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon mázlista akarsz lenni akkor csinálj gépész vagy villamosmérnök BSc-t és menj utána energetika MSc-re.


Energetika BSc-vel gond nélkül felvesznek mindkét szak MSc-jére, ez is egy járható út.


Esetleg ha különösen elvetemült vagy, elvégezheted az energetikát atom szakirányon és utána bemeneted van fizikus Msc-re is- atomenergetikai mérnök és fizikus, szerintem ennél kevés menőbb dolog van:) Én sajnálom, hogy nem oda jelentkeztem és ezt csináltam anno.


A szak szépsége(BME) hogy olyan specializált és ritka szaktudást ad az atomenergetika szakirányon, hogy diplomaosztáskor már állásajánlatot fogsz kapni (a villamos/hő/megújuló szakirányokról nem tudok infót). Atomenergetikai szakembereket világszerte vadásszák az erőművekhez, lehetőséged lesz elköltözni- ez áldás és átok, egyrészt mivel el kell költöznöd az otthonodból (hacsak nem Pakson laksz), másrészt mivel el TUDSZ költözni más országokba dolgozni gond nélkül.


Gépészként és villamosmérnökként viszont sokkal sokrétűbbek a lehetőségeid, és azok is nagyon keresettek és sokat fizetnek.

2013. febr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és matekról annyit, hogy mindhárom szakhoz B matek kell ami nagyon erős, energetikában még lesz speciális statisztika is, a fizika pedig mindhárom szakon nagyon erős, gépészen főleg mechanika (statika, szilárdságtan, rugalmasságtan, dinamika, lengéstan, és sima fizika, áramlástan, hőtan), villamosmérnökön meg inkább elektromosságtan, logikusan! Az elektromágneses terek tantárgy a BME-n statisztikailag az egyik legnehezebb tantárgy, konkrétan a pedálok sem értenek belőle semmit és csak mázlival mennek át az emberek. A gépész mechanika is iszonyú nehéz, nem egy embert ismerek aki 5 éve nem tudott átmenni a mecha szigorlaton és nekik van a legtöbb fizika tárgyuk! Energetika a kettő kombinációja, de mindkettőnél könnyebb mivel kevésbé megy bele.
2013. febr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!