Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted? Villamosmérnök bsc...

Szerinted? Villamosmérnök bsc + gépészmérnök bsc, VAGY gépészmérnök bsc + gépészmérnök msc?

Figyelt kérdés
Szóval legyen két szakma, de alap szinten bsc-n, vagy egy szakma, de az mester szinten msc-n?
2011. jún. 10. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akarod kezdeni az első bsc-t?

Szerintem mire eljutsz az msc-ig, még kialakul, hogy mit is szeretnél, meg a piac is változik, évekkel előre nem lehet tudni, hogy mi lesz.


Én azt javaslom, hogy nézz álláshirdetéseket, hogy mennyire kérik az msc-t.


Egy bsc-s gépész vagy villamosmérnök diplomával is el tudsz viszonylag könnyen helyezkedni, ha utána úgy látod, hogy kellene még egy bsc vagy msc, akkor munka mellett levelezőn is meg tudod szerintem csinálni bármelyiket.

2011. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem MSC.


A mérnökökből mostanság elég nagy hiány van, várhatóan 3-5 éven belül is az lesz. Így az elhelyezkedés a kisebbik gond. Viszont az MSC-re jobb pozíciót és fizetést kapsz, mint 2 BSC-re.

2011. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem legyen mindkettő.

Általában az az igazán sikeres aki a szakmáját minél magasabb fokon tudja, tehát az MSc mindenképpen jó ötlet. Ezt ajánlanám ha két különbő szakmáról lenne szó. De mivel ezek hasonlók, mindkettő a gépész szakmacsoporton belül van hasznos lenne elvégezni azt is, igy gépészmérnöki és villamosmérnöki végzettséggel egyaránt el tudnál helyezkedni biztos van ahol mindkettőre szükség van! Szóval mindkettő mellett vannak érvek, én az Msc után vagy mellett bevállalnám a másik Bsc-t is. Ha nem lehetséges akkor gépészmérnök Msc, mert az a cél hogy 1 szakmát minél magasabb fokon. Ha több mindenbe belemész de semmihez nem értesz magas fokon ugy igazán akkor sokkal nehezebb elhelyezkedni.

Nagyon nagy előny ha végigviszel egy szakmát és minden csínját bínját kitanulod. Mindha lesz kettő szakmád de egyikhez sem értesz mesteri szinten, az alapoknál jobban. Szóval megint csak az Msc mellet szavazok.

2011. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szerintem:


1.) Gépészmérnök bsc

2.) Elmész dolgozni 1-2 évet

3.) Ha bejön dolgozol, ha nem jön be gépészmérnök msc

4.) Ha még ezután is akarsz tanulni, akkor esetleg második szakmának villamosmérnök.

2011. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!