Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg 30 oldal...

Hogyan tanuljak meg 30 oldal tömény bioszt?

Figyelt kérdés
Ez mind lényeg sajnos:( és elég lassan megy..hogyan gyorsítsam? soha nem leszek kész!
2011. nov. 5. 13:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Na akkor tehát..írjam ki de az összes leckét egyszerre vagy egy levkét kiírok és megtanulom? vagy hogy? mert attól,h kiírtam nem marad meg semmi szinte.. meg így sokkal több idő:S vagy már nem értem..
2011. nov. 5. 14:14
 12/14 anonim ***** válasza:

nem: meg kell tanulni jegyzetelni.

egy szövegegységből :kulcsszavakat, kifejezéseket kiírni.

Ne legyen mondat!! (ne húzd alá, azzal csak zavaros lesz a könyv)

Az kap 5-öst, aki többet tud, 6-ra tudja. Tehát olvass hozzá plusszban - keress képeket, vagy érdekességeket - mint az előző írta, talán tud is.

2011. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
de ,ha csak szavakat jegyzetelik ki akkor hogy jegyzem meg?:D hogy mondom vissza mondatbafoglalva a dolgokat?:S áá nem étem én ezt..
2011. nov. 5. 14:26
 14/14 A kérdező kommentje:

Felnyitottam találomra a kémia könyvem: Itt találtam egy rövid szöveget etén fizika tulajdonságai:

Az etén színtelen,nem mérgező,édeskés szagú gáz. A levegőnél kisebb sűrűségű. Vízben rosszul,sok szerves oldószerben ( például.toluolban,éterben) jól oldódik. Az etánmolekulál szimmetrikus alkatuk miatt apolárisak,ezért oldódnak jól apoláris oldószerekben. Apoláris molekulái között gyenge mádosrendű ( diszperziós) kölcsönhatások lépnek fel,így az olvadáspontja (-169fok) és a forráspontja (-104fok) is alacsony.


Rövidítés:gáz, színtelen,szagtalan,nem mérgező,édeskés szagú,levegőnél kisebb sűrűségű

oldódás: vízben rosszul,szerves oldószerekben jól oldódik

apoláris,mert szimmetrikus-->apolárisban jól oldódik

Op, és Fp: alacsony,mert molekulái között diszperziós ( gyenge másodrendű) kölcösnhatások lépnek fel.

2011. nov. 5. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!