Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van most értelme a cnc program...

Nemri kérdése:

Van most értelme a cnc programozónak továbbtanulni? Konkrétan mit csinál? . A cnc-s gépek karbantartására gondolok, de a programozás alatt mit értsek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 21:03
1 2
 1/15 walholl válasza:
Kapsz egy műszaki rajzot, azalapján megírod a programot és legyártod. Karbantartóknak általában nem ez a dolga. Pár helyen szokás, hogy aki dolgozik a gépen, az el kell hogy végezze a karbantartási dolgokat is. Itt most nem az alapvető dolgokra (olajcsere stb.) gondolok.
2011. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Most akkor egy picit nem értem, akkor a cnc forgácsoló mit csinál? Mi a különbség a két szakma között?

Most végzem a középiskolával és az okjs cnc programozón gondolkodom, de még nincs elegendő információm a szakmáról.

Szerintetek megéri?

2011. nov. 8. 16:34
 3/15 walholl válasza:
Nem tudom, mit fognak oktatni. Lényegi eltérések nincsenek. A forgácsolónak is kell programoznia. Egyedül a gépkezelőknek nem kell, de néhány helyen már tőlük is megkövetelik. CNC-technikusi melóhoz már mérnökit kérnek szinte mindenhol.
2011. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 walholl válasza:
Szerintem megéri mellesleg. Tanulj meg egy rohadt nyelvet és menj ki külföldre. Ausztriában olyan 400 rugót kerestem egy hónapban. Előtte még itthon keresel egy rendes céget, ahol rendesen betanítanak (ez lesz a nehéz ügy), mert a suliban az alapokat jó, ha megtanítják. 1-2 év múlva meg kimész és rommá keresed magad. Iszonyatos hiány van a jó szakemberből. Sajnos pályakezdőkből nincs hiány.
2011. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És miylen oktatással lehetek ménoki szinten a cnc programozásban?

Ne haragudj h ilyeneket kérdezek, de érettségi végén állok. :S

2011. nov. 15. 13:19
 6/15 walholl válasza:
Gépészmérnöki. OKJ-ssel nem leszel olyan szinten. Esetleg megcsinálsz egy technikusit, akkor talán, de már a technikusi melóhoz is mérnökdiplomát szoktak kérni.
2011. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De van már a CAD-CAM informatikus OKJ is, ami elég magas szinten megtanít programozni, rajzolni. Igaz a gépészmérnöknek jóval nagyobb rálátása lesz a gépipari részére, de a CAD-CAM-es meg csak ezt tanulja (rajzolás, programozás, projektmenedzsment, vezetési ismeretek stb), ha komolyan gondolja szerintem jobb szakember lehet és azzal a szakmával bőven lehet jelentkezni programozói állásokra is és több háttér tudást ad, mint egy technikus.
2011. nov. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az Okj-s Cnc programozónak mennyi esélye van a munkában való elhelyezkedésre suli után? Mennyire keresik őket a cégek?
2011. nov. 20. 09:59
 9/15 asmosys válasza:
Nagyon jó eséllyel tudsz elhelyezkedni. Ma kb két hely jut egy ember számára. /képzett, tehetséges szakember/ Van aki mint betanított munkás on-off gomb szintű tudással dolgozik egész jó pénzért. 120-150 Ha végzett gépkezelő vagy, az 200+ programozóként meg még jobb a helyzet. Nyilván vannak vacak helyek, de ha jó leszel a témában nem lesz gondod.
2011. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha a gépészmérnöki dologra jelentkeznék. Tulajdonképpen annak miköze a Cnchez? Ejj, msot nagyon megkavarodtam! :S Valaki megkérnék hogy írja le nekem az egészet, mert igen nagy a zavara fejemben :S Nagyon félek ettől a továbbtanulástól!

Nem tudom hogy milyen gpészmérnöki szakra kéne járnom hogy a cnc programozás csúcsán legyek, vagy nemtudom már a kérdésemet sem megfogalmazni, Kérlek SEGÍTSETEK!

2011. nov. 21. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!