Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít-e a tanár jóindulata...

Számít-e a tanár jóindulata az értékelésnél? Összetudja-e "kaparni" számára a 30 pontot? Aki négyes volt egészévben, megbukhat-e az irásbeli érettségin?

Figyelt kérdés

Lányom 4-es volt angolból, a középszintű érettségin teljesen leblokkolt, bepánikolt. Csak a rövid szöveges része jó, meg a hosszúból valamennyi. A megoldásokat sem meri megnézni.

Köszöntettel: egy kétségbe esett szülő


2009. máj. 8. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

De azért csak tippelt az olvasott szövegértésnél, nyelvhelyességnél meg a hallgatott szövegértésnél. Ugyanis mind a négy készségből el kell érni legalább 10%-ot, hogy mehessen szóbelire. Ez annyit jelent, hogyha az olvasott szövegben, hallgatott szövegben és íráskészség részben elér 4-4-4 pontot, a nyelvhelyességben pedig 2-t, akkor már mehet szóbelizni, ahol 16 pontot el kell érnie a 20%-hoz, azaz, hogy megkapja a kettest. Az írásbelin tehát nem kell elérni 30 pontot, ugyanis írásbelin összesen 117-et lehet elérni, aminek a 20%-a nem is 30.


De a tanároknak azt szokták mondani, hogy sokszínű tolluk van, szóval ha üresen van hagyva egy-két rublika, ahova be kellett volna írni egy-egy betűt, akkor simán odakerülhet a helyes megoldás. Szóval van remény. Meg az a 4-4-4-2 pont csak meglesz.


Még annyit szeretnék írni, nem bántásképpen, hogy ez azért nem helyes út. Értem én, hogy a lány jó tanuló volt, de még rengeteg próbatétel vár rá (hogy mást ne mondjak az angol szóbeli), és nem szabad bepánikolni. Ha továbbtanul, mi lesz vele egyetemen, főiskolán? Ha nem tanul tovább, akkor is lesz szakmai vizsgája. És ezek sem könnyebbek, sőt nehezebbek mint egy érettségi. Szóval most elég valószínű, hogy meglesz ez az angol, nagyon ritka, hogy buktatnának, és tanárok tényleg keresnek pontokat, de ez ne ismétlődjön meg a jövőben. Beszélgessen el a lányával, hogy nem kell élet-halál kérdésként felfogni egy ilyen vizsgát, és ha nehéz is a feladatsor, akkor sem pánikolni kell, hanem megnyugodni, és gondolkodni.


De tényleg ne aggódjanak azon, hogy meglesz-e a kettes. Én 99%-ra azt mondom, ha a lánya négyes volt, és nem voltak problémák az angol tanár és közte, hogy meglesz az a pontszám, ami kell. De a lánya ne kürtölje világgá, hogy mennyire rossz lett neki, mert ha meg a tanár tényleg összeszedi azt a pár pontot, ne legyen kellemetlen senkinek.


Üdv.:

Háromnegyed érettésgivel rendelkező 19 éves lány

2009. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Angolból csak az íráskészség résznél lehet a tanár jóindulatára számítani, mert az első három résznél csak egy helyes megoldás van és ott sajnos nem lehet.
2009. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben érettségiztem, amikor még központit kellett írni matekból, és az volt a felvételi és az érettségi is.

A tanárom írtó szemét volt, teljesen antiszociális, egyedülálló klimaxos vénlány. Az ELTE-re jelentkeztem, ahol egy számomra teljesen idegen tanár több pontra javította ki a feladatsort, mint az enyém, és ezen múlt az 5-söm. Ez 1997-ben volt, és még ma is bánt. Tehát van játéktere a tanárnak, és biztos, hogy jóindulattal javít. Ha másért nem, akkor azért mert ha valaki megbukik az érettségin, az ő kudarca is. Ha 4-es volt, biztos, hogy összeszedte maga is a szükséges pontszámot, láttam a feladatsort, és nem tűnt vészesnek. Biztos volt, amit tudott, meg sok helyen 4 vagy 3 alternatíva közül kellett választani, csak eltalált párat.

2009. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. máj. 8. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!

Az első, hosszú válaszban az nem stimmel, hogy nem mnd a négy részből külön-külön kell elérni a 10%-ot, hogy mehessen szóbelizni, hanem az egész írásbeliből egyben, tehát 117 pontból csak 12-t kell mimimum összekaparni. Ebből két pont már csak abból megvan, hogy egyáltalán el lehet olvasni a kislány írását. A ketteshez 20% kell, ez csak az írásbelinél 24 pont, de nincs értelme külön az írásbelinél számolni a kettest, hiszen a szóbelivel együtt adódik a %. Nyugodtan nézze meg a kislány a megoldást, és meg fog nyugodni, hogy sokkal több pontja lett, mint gondolná. Az érettségin szinte lehetetlen megbukni, csak az bukik meg, aki meg se szólal.

2009. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

utolsó!

de mind a négy részből kell elérni a 10%-ot ezt tudom, mert egyik volt osztálytársam olvasott szövegnél csak 33/2-t ért el és ezért bukott az érettségin.

2009. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

19.57! (Milyen hülyeség, hogy nincsenek felhasználónevek)

Az vagy emelt szinten volt, vagy talán az újfajta vizsga legelső évében, és utána változtatták meg az értékelést, (eredetileg valóban az volt a terv),vagy valamit nagyon elszúrt a bizottság azon az érettségin.

2009. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat, kezdek kicsit megnyugodni.
2009. máj. 8. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

utolsó! 19:57es vagyok.

ez 2006-ban volt, ugyanebben az évben az egyik ismerősöm a levélírását nem akarták értékelni, emiatt bukta volna az érettségit. de most őszintén... aki nem ér el minden(!) vizsgarészen kemény 10%-ot az meg sem érdemelné az érettségit. ehhez 2-3 pontokat kellene min. elérni

2009. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

22.15-nek:

A levélírás az egy más dolog. Ott, ha a feladat teljesítése nulla, akkor az egész feladat értékelhetetlen, mert nem azt csinálta, amit kellett volna vagy nem érte el a minimálisan értékelhető hosszúságot. Olyan, mintha Petőfiről kellett volna írni, ő meg Aranyról írt volna.

Hogy a te véleményed mi arról, aki nem ér el 10%-ot minden résznél, az megint egy más dolog, itt a törvényről van szó. A 40/2002 OM Rendelet értelmében az egész írásbeli középszinten EGY vizsgarésznek számít a 10%-os határral. Ha a barátnődnél nem ez történt, ott törvényt sértett a vizsgabizottság, de fellebbezésre csak három nap állt volna rendelkezésre.

2009. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!