Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít-e a tanár jóindulata...

Számít-e a tanár jóindulata az értékelésnél? Összetudja-e "kaparni" számára a 30 pontot? Aki négyes volt egészévben, megbukhat-e az irásbeli érettségin?

Figyelt kérdés

Lányom 4-es volt angolból, a középszintű érettségin teljesen leblokkolt, bepánikolt. Csak a rövid szöveges része jó, meg a hosszúból valamennyi. A megoldásokat sem meri megnézni.

Köszöntettel: egy kétségbe esett szülő


2009. máj. 8. 11:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog megbukni. Nagyon alacsonyak a középszintű érettségin a követelmények és egy egyébként négyes tanuló biztos, hogy átmegy. Elvileg van egy kulcs, ami alapján javítani kell és nem lehetne más pontszámot adni, de természetesen egy jóindulatú tanár keresni fogja a pontokat és ha egy ponton múlik, nem fog azon szőrözni. Viszont 10 pontot pl. nem lehet csak úgy hozzáadni. Én nem tartom valószínűnek, hogy megbukott volna. Lehet, hogy csak fél az eredménytől és ez természetes, hisz most volt először ilyen megpróbáltatáson. Szerintem csak gyengébbre értékelni a teljesítményét, mint a valóság.


Egy angol tanár.

2009. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyit, hogy az a probléma, hogy az érettségi legtöbb szekciója abszolút objektív pontozáson alapszik, mert vagy jó vagy nem, amit oda írt, hisz ki kell választani a helyes választ. A tanár jóindulatán csak az írásos részek múlnak. Azt nem tehetjük meg, hogy az objektív részeknél elfogadunk olyan választ, ami nem jó. Én a helyetekben megnézném a megoldásokat, mert akkor nem kellene tovább aggódni.
2009. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!