Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez azt jelenti hogy ha ebbe a...

Ez azt jelenti hogy ha ebbe a középiskolába jelentkezek akkor érettségi után tanulhatok cukrásznak?

Figyelt kérdés

Iskolánkban a cukrász szakot indítunk azon külsős tanulók számára a következő tanévben akik sikeres

érettségi vizsgát tettek, vagy a 10. osztályt megszerezték.

Jelentkezni a tanév végén lehet az iskolánkban kapható jelentkezési lap kitöltésével, melyhez csatolni

kell a bizonyítványmásolatot. Tanulmányait nappali tagozaton a 11. évfolyamon folytathatja és jelenleg a képzés két éves.

Korhatár 21 év.


2011. nov. 9. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen valószínű, hacsak nem egy teljes profilváltás nem lesz a suliban addig. Mindenesetre az idézett szöveg nem neked szólt, de valószínű, hogy nem csak külsős diákoknak, hanem a sajátjaiknak is lehetőséget biztosítanak a képzésben való részvételre.

Érdemesebb lenne direkt neked szóló "ajánlatot" nézned, mert lehet van olyan tagozata a középiskolának, ahol már eleve a cukrászmesterséggel kapcsolatos dolgokat tanulnál, nem csak érettségi után látnád először.

2011. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
először is köszönöm válaszod, itt van az iskola képzésének ábrája, megnéznéd ezt hogy ez alapján van-e lehetőségem cukrásznak tanulni érettségi után?: [link]
2011. nov. 10. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Amit most belinkeltél képet az arról szól, hogyan épülnek fel a képzések a suliban.

Először is ahhoz, hogy valaki cukrász legyen nem kell érettségi. Ezért is láthatod, hogy a cukrász képzés a szakiskolai ágon van, és a felfelé mutató nyilak között nem szerepel az érettségi. Ugyanezen okból nem szerepeltetik a szakközépiskolai ágon a cukrász szakot.


Az érettségi nagyon alap dolog a mai világban, azt szinte kötelező leraknod, bármikor szükséged lehet rá. Ezért én azt ajánlom neked, hogy menj el a szakközépiskolai tagozatra vendéglátás, idegenforgalom szakmacsoportra. Ott ugyan szakmát nem fogsz szerezni, de egy pár szakmai tárgyat fogsz tanulni, és a legfontosabb, hogy a 4. éved végén kapsz majd érettségit. Ha ezzel megleszel, akkor majd menj át a szakiskolai részre, és ott végezd el a cukrász szakot. Az iskola honlapján itt van róla infó: [link]

A vizsgadíj, képzési díj ne tévesszen meg, az állam támogatja 22 éves korodig az első szakmád megszerzését.


Így ugyan nem leszel már 18 éves korodra cukrász (mert már 10. évfolyam után tanulhatnál annak), de legalább lesz érettségid.

2011. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, én is így gondoltam de azért inkább kiírtam a kérdést nehogy úgy járjak hogy ott derül ki. Nagyon örülök mert ha ide felvennének akkor tudnék jelentkezni kollégiumba, amit nagyon szeretnék mert nagyon rossz itthon. És akkor úgy lenne ahogy szeretném érettségi+cukrász szakma+kollégiumba járhatnék. Még egyszer nagyon köszönöm hogy időt szántál rám :))
2011. nov. 10. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja
2019. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!