Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két szakra...

Lehet egyszerre két szakra felvételt nyerni egyetemeken/főiskolákon Magyarországon? Vagy csak ha már megvan 1 év egy szakon, következő éven lehet mást is felvenni?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor anglisztika-magyar jó párosítás?
2011. nov. 16. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettőre nem tudsz egyszerre felvételt nyerni, de 2. évben (lehet előbb vagy később, ebben nem vagyok biztos) kell választanod az alapszakod mellé egy másikat, így ha felvettek angolra, akkor máspdiktól tanulhatsz (sőt kell is tanulnod) valami mást, pl. magyart. A diplomádban mindkettő szerepelni fog. És ez így egy szaknak számít.
2011. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, de hogy érted azt, hogy kell is választani és egy szaknak számít?
2011. nov. 16. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

úgy értem, hogy nem kell külön felvételizned. és úgy értem, h 1 szak, hogy elméletileg 7 félév alatt meg lehet csinálni, vagyis még marad 5 támogatott féléved, ha államin csinálod.


Hát kell...mert nem lehetsz csak simán anglisztikás, valamit még Kell mellé tanulni, különben nem lesz elég kredited, így diplomád sem. Nem muszáj magyart választani, bármilyen más nyelvet vagy törit, akármilyen bölcsész szakot választhatsz.

2011. nov. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!