Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket érdemeseb...

Szerintetek melyiket érdemesebb választani? °gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki vagy °környezetgazdálkodási agrármérnöki képzést

Figyelt kérdés
Indokoljátok meg kérlek és személyes tapasztalatok, egyetemi oktatás, állás is, stb. érdekel!
2011. nov. 24. 21:53
 1/3 anonim válasza:

Szia, én idén vagyok első éves gazdaság-és vidékfejlesztéses hallgató, de eddig tökéletesen megvagyok elégedve a szakkal. Sok területről tanulunk átfogóan, mivel a szakmai is elég sokrétű. Elég sok irányba el lehet vele helyezkedni, van aki konkrétan az agrármérnökivel foglalkozik tovább, van aki vállalathoz, hivatalhoz kerül.

A gazdasági tárgyak (matek, közgé, stb.) húzósak de elengedhetetlenek, ma az EU kiemelten támogatja a vidéki politikát, szerintem van benne jövő.


Most így kb. ez tudom mondani róla. :)

2011. nov. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tetszik amit írsz, mert elég sok jót és rosszat halottam az agrár-továbbtanulásról. Én a SZTE egyetemre akarok menni erre a szakra, te hova jársz?

És a matek nagyon durva? Vannak esetleg magas biosz vagy kémia, stb. tudást igénylő tárgyak?

2011. nov. 29. 17:13
 3/3 anonim válasza:

Én Gyöngyösre járok, KRF-re. Megvagyok elégedve a szakom oktatásával. Kell valamennyire a biosz, földrajz és kémia is, hiszen mégiscsak agrármérnöki képzés ez. Lesz majd nekem is pl. olyan tárgyam, hogy földművelés, földhasználat, kertészet, környezet- és vízgazdálkodás... stb. Amúgy ennek a szaknak iskolától függően van több szakiránya, pl. településfejlesztés vagy vidéki térségek fejlesztése, stb. És a 7. félévi üzemi gyakorlatot egy vagy hivatalnál, pl. önkormányzat, vagy pedig az iskolával szerződésben álló cégnél kell eltölteni. Azt hiszem, hogy ezt a helyszínt te választod.

Gazdasági matekból nagyon átvettük a halmazokat, pénzügyi számításokat, keverési feladatokat (pl. ilyen-olyan oldószer mihez hány százalékban), függvényeket, differenciálszámítást, deriválást és a kétváltozós függvényeket. Tanulni kell, de nagyon függ attól milyen a tanár.

Mindenesetre sok sikert a felvételihez!

2011. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!