Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szomatopedagógusnak csak az...

Szomatopedagógusnak csak az ELTE Bárczi Gusztáv gyógypedagógiai karán tanulhatok?

Figyelt kérdés

Elég jó tanuló vagyok de erre a szakra 400 pont körül lehet bejutni ami elég soknak tűnik. Milyen enhéz bent maradni?

Lehet máshol is ezt tanulni? HA nem akkor milyen hasonló szakma van ahova nagyobb eséllyel be lehet kerülni?

Előre köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 26. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ez a szakirány csak a Bárczin van. Ha szorgalmas vagy nem nehéz bent maradni. Hasonló szak még a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézetében van ez a Konduktori szak. Még megpróbálok utána kérdezni ismerőseimnél, hogy milyen lehetőségek vannak.
2011. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi

Ahogy utána néztem én is úgy láttam

De gondoltam hátha...

2011. nov. 27. 08:45
 3/4 anonim válasza:
100%
Bar a kerdes tavalyi, azert hatha meg valakinek jol jon a valasz. En szomatoped. szakra jartam a Barczin. Nem vagyok szorgalmas, megis bent maradtam es elvegeztem. A szomatopedagogus es a konduktiv pedagogia kozt az a kulonbseg, hogy a konduktiv pedagogia ep ertemu agyi benult gyerekekkel foglalkozik, szomatoped. mindenfele eredetu mozgasserulessel, mindefele korosztalyban. Gyogytornaszok is dolgoznak mozgasserultekkel. Pl. a mexikoi uti mozgasjavitoban sok gyogytornasz van mozgasnevelo pozicioban. + pl. agyserules utani rehabot. stb. a korhazakban is gyogytornasz csinalja. Elvileg a gyogytornasz olyan mozgasproblemakkal foglalkozik, ami visszafordithato, a szomatopedagogus olyannal, ami nem allithato vissza eredeti alapotba, de javithato. Ezt most egyszeruen irtam le, nem pontos definiciokat hasznaltam, de ez is eleg a tajekozodashoz. Ja es van meg a Deveny Anna fele modszer, ez egy tovabbkepzes cerebral paretikus gyerekek terapiajahoz. Ugy hallottam, hogy itt elsosorban gyogytornaszokat latnak szivesen.
2012. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Én is a szomatopedagógiára szeretnék menni

Elég szorgalmas vagyok de azért félek tőle hogy mi van ha nem sikerül de örömmel látom hogy neked sikerült :)

Sikerült elhelyezkedned ebben a szakmában? Szereted?

Van esetleg tanácsod? Minden érdekel ezzel kapcsolatban

Előre is köszönöm a választ!

2012. febr. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!