Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy bírnám rávenni magam a...

Hogy bírnám rávenni magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Tudom sokszor fel volt már téve ez a kérdés.

Igazából nem nagyon tudom, hogy lehetne javítani.

Jelenleg 3.00 az átlagom. /Úgy az össz.ből/

De nem nagyon erőlködök. Jó vannak tárgyak amiknél szenvedek csak hogy 2-3as legyek de vannak amiket szószerint lesz*rok és 3-4es vagyok.

És kicsit aggódok miatta mert most vagyok 11.es és azt mondták, hogy 3.5- 4.00nak kéne lennem. /of. szülök/ És majd ha úgy alakulna nem szeretnék majd a sulimba maradni... / érettségi után bírnék maradni +2 év technikusin/

De néha ha készülök hiába valónak érzem mármint volt hogy rendesen készültem doga előtt és mégse úgy sikerült ahogy vártam /hanem mondjuk 2es-3as mikor vártam volna egy 4est/ és akkor úgy elveszi az ember kedvét.

17/l


2011. nov. 26. 22:03
 1/2 Katoonene ***** válasza:

Ha budapesti vagy, akkor menj el egy-két züllött kerületbe, ha más városban/faluban laksz, látogass el olyan helyekre, ahol nagyon alja nép lakik. Bár a tanulás nem ment meg ettől, de növeli az esélyeidet. Emellett nyáron menj el dolgozni, és ahogy csinálod az alja munkát, rájössz, ha nem tanulsz, nő az esélyed, hogy ilyen helyre kerülsz.


Nekem ez volt a legfőbb motiváló erő, így alakult ki, hogy hajlandó voltam tanulás mellett dolgozni is.

2011. nov. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Katoonene ***** válasza:
Elnézést, rosszul írtam, tehát ha alja helyeken jársz, megismered a helyi viszonyokat, rájössz, hogy ha tanulsz, akkor kevesebb az esély, hogy ilyen helyre juss. Okés, most buli az élet, még 20-as éveket is át lehet tolni, pláne, ha csinos vagy, de van élet 30 felett is... és most tudod majd azt a részt biztosítani. Persze, a tanulás nem minden, de érdemes mintegy befektetésként.
2011. nov. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!