Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Le tudná valaki írni, hogy...

Le tudná valaki írni, hogy mivel lehet az egyetemre pontot szerezni?

Figyelt kérdés

Az új rendszer 500 pontos, de miből jön össze?

gondolom jegyek, érettségi, nyelvvizsga?

miért lehet még pontot kapni és mennyit?


2011. nov. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu
2011. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na röviden leírom.

Tehát az 500 pontból 100 pluszpontot kaphatsz, ezek nyelvvizsgából , emelt érettségiért járó pontból, hátrányos helyzetért járó pontból stb jönnek össze.

És a maradék 400. Ezt kétféleképpen is ki lehet számolni.

1. Duplázás.

A szakod által kért tárgy százalékos eredményét összeadják, majd megduplázzák. Ez ugye tárgyanként maximum 100 lehet.

2. Hagyományos

Először is a 3. és 4. évvégi jegyeidet adják össze. Ezek a matek, magyar (egynek számít az irodalom és a nyelvtan), történelem, egy idegen nyelv és 2012-től már gy természettudományos tárgy. Ha mind a 2 év eredményét összeadod, akkor ugye 50 pont jön ki, nagy ezt duplázzák, így összesen 100. Ehhez hozzáadódik az érettségieredményed százalékos átlaga. Ez ugye megint maximum 100 lehet, de az elég ritka, hogy valaki mindenből 100 %-os érettségit ír :) Eddig van össezsen 200 pont. Ehhez hozzáadódik a szak által kért 2 tárgy százalékos eredménye, mely ismét maximum 2x 100 lehet, és itt már meg is van a 400.


Pluszpont jár tehát nyelvvizsgáért, mely maximum 40 lehet (egy középfok 28-at ér, egy felsőfok 40-et, de két középfokért is max 40-et kapsz, és 5 felsőfokért is). Emelt érettségiért, amennyiben a szakod által kért 2 tárgy valamelyikéből vagy esetleg mindkettőből van, 50 pont adható. Két emeltért megkapod a 100-at. Aztán vannak a hátrányos helyzetért járó pontok. Ezeket sajnos nem tudom. Függően attól, hogy mennyire vagy az kaphatsz 5 pontot vagy 20-at, de nem vagyok teljesen biztos. De még lehet OKTV-n elért helyezésért is kapni (ha benn vagy az első 30 -ban), illetve sport-és művészeti eredményekért is jár bizonyos esetekben.

2011. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*bocsánat a duplázásnál kihagytam, hogy KÉT tárgy százalékos eredményét duplázzák
2011. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Első válaszoló, azt a százalékos dolgot el tudnád nekem magyarázni, emrt nem igazán tudom hogy miről van szó..
2014. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!