Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék menni. Mi az összes lehetőség, amivel pluszpontot tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Félig árva vagyok.Ez számít?Olyasmit hallottam, igen,de nem vagyok benne biztos.
2009. dec. 27. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

nyelvvizsgával lehet sok plusz pontot szerezni, ráadásul az hasznos is, mert diplomához úgyis kell és legalább nem egyetem alatt szenvedsz vele, ami jó nehéz.

Nem bántásból írom, de én lenézem atokat,akik azért kerülnek be valahová,mert rossz az anyagi helyzetük/félárvák/terhesek. Kerüljön be valaki ész alapján, de ne más miatt.

OKJ-s képzésben vettél részt? Ha megcsinálsz egyet, vagy már csináltál, azért is ját plusz pont, de nem minden OKJ-ért.

2009. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)OKJ-s képzést nem csináltam.Amúgy kitűnő tanuló vagyok, szóval ha bekerülök, nem azért fogok szerintem, mert félig árva vagyok,csak érdeklődtem:)

De köszi:)

2009. dec. 27. 10:12
 3/17 anonim ***** válasza:

én ide járok, tavaly felvételiztem, szóval már az új rendszerben. emelt érettségi és nyelvvizsga. meg jó érettségit kell írni. a jegyeidből és az érettségiből van ugye 400pont, a maradék 80 a plusz.az emelet bioszomért kaptam 40et(mindenki megkapja, aki emeltezik és legalább 3as), közép angolért 35öt. az 5 pontot meg bennehagytam, annyit nem ért meg, hogy mégegy nyelvvizsgát vagy emelt érettségit csináljak.

hátrányos helyzetért elvileg jár plusz pont, de elég nehéz összeszedni, rengeteg igazolás kell hozzá több helyről is(önkormányzat, stb). sok sikert!

2009. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Amiért plusz pint jár: nyelvvizsga (közép 35, felső 50, max 50), emelt érettségi (kötelező, de így is jár a 40 pont), OKTV-n elérd eredmény (itt nem tudom hanyadik helyezésért hány pont jár), hátrányos helyzet (félárvaságért szerintem nem jár, de gyerekért pl igen...), OKJ kézés (orvosin mondjuk nem tudom melyikért jár pont).


Az emelt úgy is kötelező, mellette csinálsz legalább egy középfokút, már a 80ból meg van 75 pontod:)

2009. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget!

Még lenne egy kérdésem:vagy kettő:P

Nyelvizsgázni latinból szeretnék középfokot.(latint tanulok).akkor gondolom azért is jár a 35 pluszpont.

és akkor kell választott tárgy a biológia és kémia,akkor elég emelten bioszból érettségiznem?

kémiából elég a közép,és akkor a 75 pluszpont megvan?

2009. dec. 27. 13:22
 6/17 A kérdező kommentje:

És azt megtudjátok mondani(bocsi ha hülyekérdés,kicsit tudatlan vagyok)hogy ahol nézegettem a ponthatárokat,és ott van hogy tagozat M,N(gondolom nappali)meg valahol o akkor ezek mit jelentenek?:s

Előre is köszi:)

2009. dec. 27. 13:24
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

OKJ-s képzésért nem jár plusszpont orvosi esetében.Vagy a biológiát vagy a kémiát(vagy a fizikát) mindenképp emelten kell megcsinálni,az idei évtől kötelező lesz egy emelt szint ezek közül az orvosira.De járni fog érte a +40 pont.A latin nyelvvizsgánál is jár szerintem a +35,de ebben nem vagyok 100%-ig biztos,de ha betelefonálsz az egyetem Tanulmányi Osztályára biztosan megmondják majd,vagy a felvi.hu orvosis fórumán is vannak hozzáértők.



N=nappali képzés

M=mesterképzés (például a gépészmérnöknek az első 3 év alapképzés,ő utánna megkapja a diplomáját,és ha akar mehet ezután mesterképzésre.Ezt hívják osztott képzésnek.Az orvosi már osztatlan,nem oszlik alap és mesterképzésre,ott le kell nyomni a 6 évet hogy megkapd az általános orvosi diplomát,és ezután van a szakosodás.

Az O pedig szerintem az osztatlan képzést jelenti.


Sok sikert!

2009. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy van ahogy, az előző mondja. Valószínűleg a latinért is kapsz 35 pontot, de lehet jobb lenne azért megérdeklődni az OKMtől vagy az egyetemtől. Amúgy orvosin a latin hasznos (tapasztalat), de jobban járnál, ha vmi élő nyelvből (leginkább angolból) csinálnál nyelvvizsgát. A diplomához ugyanis kötelező, viszont az egyetem alatt nem biztos, h lesz időd rá. Az orvosin pedig alapszinten elég a latin (főnévragozás, egy kis igeragozás, számok, receptírás....persze a második félév még okozhat meglepetéseket nekem is:))
2009. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindent mindenkinek!:)
2009. dec. 27. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Jól mondják fentebb, én annyit tennék hozzá, hogy az ANGOL KÖZÉPFOKOT mindenképp csináld meg a gimiben, mert a diplomához az kell, és ittmár nem nagyon lesz időd nyelveket tanulni. (a latint pedig 0-ról is meg lehet tanulni olyan szinten, mint ami a későbbiekben kelleni fog). Csoporttársak közül is szívtak páran, mert nekik német nyelvizsgájuk van, azt tanulták gimiben (angolt csak "konyha szinten") és most járhatnak angol tanárhoz... És természetesen emelt érettségiket is csinálj a sok pluszpontért :)
2009. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!