Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előre hozott érettségit...

Előre hozott érettségit tettem biológiából és nem sikerült jol. Jövöre ujra letehetem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogilag nem. Ha most elkezdted, akkor be is kell fejezned és jövőre egy szintemelőt kell letenned. Tehát csak emelt szinten érettségizhetsz. Ám van egy kivétel. Ha nem jelensz meg az érettségi szóbeli részén, akkor az érettségid egésze érvénytelen és jövőre csinálhatsz javító vizsgát. Ez elvileg sehol nem fog megjelenni, az érettségi bizonyítványba az új eredmény fog bekerülni. Ám, ha nem jelensz meg a szóbelin, akkor az esetleges idén letett további írásbeliid elvesznek.
2009. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha közepen csináltad akkor csak emelt szinten. Amíg iskolába jársz(kvázi le nem érettségiztél mindenből) addig nem tehetsz ugyanazon a szinten kétszer érettségit
2009. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mész el a szóbelire érvénytelenődni fog a mostani érettségid, így ha akarsz jövőre próbálkozhatsz újra!
2009. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom azt, hogy ne menj el, mert az automatikus 1-es érettségi. Annál már a 2-es is jobb. Sokan azt hiszik, ha meg van az írásbeli és szóbelire nem készülnek úgyis meg van. De ez hülyeség, mind a kettőn el kell érni bizonyos pontot.

Jövőre újra érettségizhetsz emelt szinten, közepen csak 2 év mulva, mint javító vizsga.

2009. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es érettségi, de rögtön utána tehet javítót.

Én is így voltam infóból, mert az adatbázis feladatom elveszett ami 20 pontos volt és 80 pontot értem el addig, és csak 84%-ig lehetett volna egy maxpontos szóbelivel felvinni, ami nekem kevés...

2009. máj. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!