Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológiából emeltszintű...

Biológiából emeltszintű érettségit tett diákok! Mondanátok pár szót hoyg mennyit tanultatok? Miylen célokat tűztetek ki magatok elé stb?

Figyelt kérdés
ezéven emeltezek de nembírom magam ráhangolni!!! ti mennyit tanultatok napi vagy esetleg heti szinten?? mivel nyugattátok magatokat vagy éppenséggel spanoltátok?? miért nem bírom magam összeszedni?? segítsetek kérlek hogy ti hogy álltatok hozzá!!!
2011. okt. 29. 22:26
 1/9 anonim válasza:

Kb 4 napot tanultam rá,megcsinálható volt. De én alapvetően bioszos beállítottságú voltam mindig,szóval nem követendő:-)

2 hét alatt viszont szerintem teljesen tisztességesen fel lehet rá készülni

2011. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

El ne hidd már hogy 2 hét alatt fel lehet rá készülni!

Ha normálisan tanulsz rá, napról napra, óráról órára, akkor igen, elég a két hét, hogy még egyszer átnézd az egész anyagot. De ha azalatt a két hét alatt akarod megtanulni 3-4 év anyagát, akkor csúnyán rá fogsz fázni.

Ismere az érzést, hogy nem bírom magam rávenni hogy tanuljak. Nálam ez más tantárgyból volt. Engem az motivált hogy bekerüljek arra az egyetemre ahova menni akartam. Nekem ez elég motiváció volt.

2011. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tűzz ki egy célt, és folyton emlékeztesd rá magad :) Például én az íróasztalom polcaira a leendő szakmámmal kapcsolatos újságcikkeket, képeket ragasztottam ki, így ha ránézek, mindig eszembe jut, miért is csinálom :)


Az emelt szintre két hét akkor elég, ha előtte négy évig tisztességesen tanultad a biológiát. Ha faktos voltál és jó volta biosz oktatásotok, akkor egy laza tempóval át tudod ennyi idő alatt nézni az anyagot, meg tudod oldani az előző évek érettségi feladatsorait.


Ha most kezded a biológia anyag megtanulását, akkor egy félévet minimum szánj rá.

2011. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

tavaly évelején kezdtem el tanulni a kémia érettségimre igaz az csak közép volt,de abból muszáj volt, mert nem volt jó az oktatás, kb 4 év alatt 4 tanárunk volt :S sikerült is 95%ra

na de a biosszal eddig ugy áltam hogy mindig is megakartam mutatni a tanárnak hoyg neem vagyok hülye ugyhogy ugy voltam ötös belőle hoyg csak ötösöm volt,nem épp hogy 4,6ra álltam. -most magántanárhoz járok de eddig csak hétvégén tudtam tanulni,meg feladatokat oldani ( 600 db) . nemtudom hogy ez a tempó megfelő-e ,mert a tavalyból kiindulva akkor már ilynkor faltam a könyveket és magoltam :S

2011. okt. 30. 10:09
 5/9 anonim válasza:

Már hogyne lehetne rá 2 hét alatt felkészülni tisztességesen?

Egyetemen jó esetben egy heted van egy-egy tárgyra felkészülni,és akkor sokat mondtam. És az nem egy emeltszintű érettségi szintű kis tanulgatás lesz, hanem több száz oldal kőkemény anyag.

Túl van lihegve az egész érettségi téma, még érettségiző fejjel is nagyon könnyű volt,nemhogy visszagondolva rá...

2011. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

09.18

Akkor te is tudod, hogy más egyetemről, néhány vizsgaidőszak után visszanézni :)

Anno 7-8 hónap alatt készültem fel az emelt bioszra és kémiára, hát marhára megszenvedtem vele (nulláról indultam)... Utána bekerültem az orvosira, és igen, most visszanézve két hét alatt megcsinálnám az egészet. De akkor, ott, középsulisként nem tudtam volna, mert nem volt hozzá rutinom.

2011. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Rutinom nekem sem volt:-) Egyébként első válaszoló vagyok,szóval már leírtam,én mennyit tanultam rá.És nem erőltettem meg magam. És igen, egyetemről visszagondolva abszolút nevetséges,mennyit lehet rajta görcsölni,és sokan hónapokig csak tanultak és tanultak...

Egyébként 0-ról biza nehéz kezdeni,mivel azért csak volt bioszóra mindenkinek:-)

2011. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy Eötvös gimnáziumban tanulsz biológiát és kémiát, vagy egy nevenincsen szakközépben =) Imádtam a középiskolámat, de biológiából és kémiából általános iskolai színvonalú oktatás volt. Pl. biológiából a sejtbiológiát, biokémiát, fejlődéstant, ökológiát, és az embertan egy részét teljesen magánúton tanultam. Persze erőteljesen hiányos volt a tudásom növénytanból, állattanból is. Egy év heti egy óra biológia nem fog csodát tenni.

Kémia dettó, nem emlékszem, hogy tovább jutottunk volna a NaOH + HCl = NaCl + H2O típusú egyenleteknél. Szerves kémia meg... Ugyan, erről nem is tudtam, hogy létezik, amíg nem akartam leérettségizni kémiából =D

2011. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Így igen. De azért valljuk be,a legtöbben valószínűleg nem 0ról kezdik,akik bioszból akarnak emeltszintűzni:-)
2011. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!