Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen követelményei vannak,...

Milyen követelményei vannak, annak, hogy valaki a debreceni orvosi egyetemre menjen?

Figyelt kérdés
2 év múlva mennék és 22 éves vagyok!
2011. nov. 30. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minimum egy emelt szintű érettségid legyen, fizika/kéma/biológia tantárgyak egyikéből. Nem árt egy nyelvvizsga sem. És hát ötös érettségi... Ha mondjuk kémiából és bioszból emeltezel és mind a kettő 90%os lesz és megvan a nyelvvizsgád is akkor szerintem felvesznek.
2011. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak 22 éves korig lehet nappalira menni?
2011. nov. 30. 09:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hallottam :O szerintem bármikor, ha az időd engedi.
2011. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem. Bármikor mehetsz. Viszont két év múlva már KÉT emelt érettségi kell. Biológia és fizika/kémia.

Ja és ha már van diplomád, akkor csak fizetősre mehetsz aki majdnem 1 millió/félév.

2011. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utánanéztem több helyen és ott azt írják, h 22. év után bukta, bár lehet elavult a forrás. Megtudnád mondani, te mire alapozod a véleményed? (Nem kötekedni akarok, sőt, valszeg éppen az én "szövegem" hangzott ostobaságnak)
2011. nov. 30. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy így van és kész.

OKJ képzések között van olyan, amire csak 23 éves korig lehet ingyenesen menni.

Egyetemre/fősulira nincs korhatár. De mint mondtam, ha van már diplomád, akkor fizetősre mehetsz csak. Egyébként orvosin van pár évfolyamtársam, aki 22 fölött van, és bizony nem fizetősön vannak, az tuti.


Egyébként felvi.hu-n van egy rakás felvételivel kapcsolatos jogszabály, egészen biztosan benne van vmelyikben a kérdésedre a válasz.

Böngészd át, mert nekem se türelmem, se időm nincs rá:D

2011. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyen évfolyamon vagy amúgy? Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat! :)
2011. nov. 30. 11:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Harmadéves vagyok.
2011. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudnál elérhetőséget adni kérlek?
2011. nov. 30. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyetemre nincs korhatár. Honnan tudom? Én 23 voltam mikor a nappalit kezdtem felsőoktatásban. 28 évesen mentem levelezőn. S akkoriban volt egy hír ,hogy felvételizett és sikerült egy 75 éves bácsinak bejutnia a jogi karra. Tehát nincs korhatár.

OKJ-s képzésnél él a 22 év.. de ott is csak az ingyenesség esetében.

2011. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!