Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű töri és magyar...

Emelt szintű töri és magyar egyszerre? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es vagyok, jövőre töriből és magyarból szeretnék emeltszintűzni. Mindkettőből járok faktra, és mindkettőből ötös vagyok. Irodalomból és nyelvtanból szinte még négyesem sem volt, pedig nem is tanulok. Töriből többnyire ötösöket szerzek, néha persze csak négyesre sikerül, viszont erre se szoktam tanulni, és órákon elég aktív vagyok (magyaron is), jól megy a forráselemzés, a "logikai" rész, mégha a magolás nem is az én asztalom.


Szóval szerintetek van értelme megpróbálnom jövőre, vagy lehetetlen, hogy egyszerre mindkettőből jó emeltet írjak?


Előre is köszönöm!

16L


2011. dec. 1. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kicsit ráfekszel, mert nyilván kell rá tanulni, akkor megtudod csinálni, csak ne azt csináld hogy "nem is tanulok" mert így lehet most még elvagy, de a későbbiekben kell. Szóval csak rajtad áll, szerintem tanulj becsületesen, figyelj továbbra is órán és nem lesz gáz:) Hajrá:)
2011. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :) Rendben, tanulok. Úgy érzem, rá tudom venni magamat. :)
2011. dec. 1. 16:53
 3/17 A kérdező kommentje:
Az jó, ha próbálok itthon egyedül emeltszintű érettségiket megoldani, vagy tanár nélkül nincs értelme?
2011. dec. 1. 16:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó. De esetleg megmutathatod tanárnak, vagy megkérdezheted, mire érdemes figyelni, vagy tud-e neked mondani pár percben néhány trükköt vagy olyan dolgot, amit el szoktak rontani.
2011. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
igenigen :)
2011. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Ti ismertek olyat, aki több tárgyból is emelt szinten érettségizett? Félek, hogy lehetetlenre vállalkozok. :D
2011. dec. 2. 20:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor elmesélem, hogy 20-25 évvel ezelőtt mindenkinek két tárgyból kellett felvételiznie, ami a mai emelt szintűnek felelt meg. Még itt vagyunk és élünk, szóval lehetséges a dolog. Rá kell szánni az időt.
2011. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó, bocsi. :$ Akkor megcsinálom! Úgysincs más dolgom. :)
2011. dec. 2. 20:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyan ilyen cipőbe járok, annyi kivétellel hogy én fiú vagyok és én hozzám inkább a töri áll közelebb, talán azért is mert a magyar tanárommal eléggé nem találjuk a közös nevezőt:D Anya nagyon akarja hogy mindkettőből csinálja, de sajnos én inkább lusta fajta vagyok és csak töriből akarok (még eddig úgy van), de ez meg így magába nem lenne elég a jogi pályára, szóval most teljesen tanácstalan vagyok :D Lustaság Vs. Bevállalás hát még nem is tudom:) Viszont ha te már ennyire jól eldöntötted, akkor hajrá!!!:)

2011. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
00:01, érjél el jelentős fejlődést nyelvtan-helyesírásból, mielőtt gondolkodni kezdesz az emelt magyaron. Bár ahogy elnézem, az ilyesmi ma már az egyetemen sem követelmény.
2011. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!