Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű töri és magyar...

Emelt szintű töri és magyar egyszerre? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es vagyok, jövőre töriből és magyarból szeretnék emeltszintűzni. Mindkettőből járok faktra, és mindkettőből ötös vagyok. Irodalomból és nyelvtanból szinte még négyesem sem volt, pedig nem is tanulok. Töriből többnyire ötösöket szerzek, néha persze csak négyesre sikerül, viszont erre se szoktam tanulni, és órákon elég aktív vagyok (magyaron is), jól megy a forráselemzés, a "logikai" rész, mégha a magolás nem is az én asztalom.


Szóval szerintetek van értelme megpróbálnom jövőre, vagy lehetetlen, hogy egyszerre mindkettőből jó emeltet írjak?


Előre is köszönöm!

16L


2011. dec. 1. 16:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Húú, jogi pálya? :D Akkor viszont tényleg feküdj rá a nyelvtanra, mert van pár nyelvhelyességi és helyesírási hiba az írásodban. Bár szerintem az enyémben is. És ezt ne vedd bántásnak, a barátaim helyesírását is vadászkutyaként figyelem, ami persze zavarja is őket egy kicsit... :D Sok sikert, és nagyon köszönöm neked is a biztatást! :)
2011. dec. 4. 09:25
 12/17 anonim ***** válasza:

Így ahogy elmondod kapásból azt mondanám rá, hogy magyarból feltétlenül tedd le... /bár szerintem az eléggé nehéz lehet de nem hiszem hogy így problémád lenne belőle, de pl. én kinlódnék vele az tuti/

De szerintem törivel se lenne sok problémád. O.f.fel beszéltük egyik nap, hogy ha szükségünk van emelt érettségire akkor ő a törit ajánlja /nálunk az osztály 3-4es töriből/ mert ott nem sokkal különbözik az emelt és a középszintü érettségin a feladat típusai és csak kicsit kell többet tanulni emeltre belőle... De viszont magyarból így belegondolva azért tényleg pöppet nehezebb lehet mert így szokta mondani a tanár hogy ez emeltre kell szóval ezt hagyhatjátok és tényleg olyanok hogy kise tudom mondani.

Amúgy én is hasonló helyzetben vagyok mint te csak én emelt matek-info közt gondolkodok

17/l

2011. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ha arra gondolsz hogy engedélyezik-e akkor persze ha azt vennéd a fejedbe hogy 5 ből emeltezel azt is engednék...

Szerintem menj el mindkettőre és ne aggódj menni fog majd

2011. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Matek-infó, az szép! :) Azzal még valószínűbb, hogy el is tudsz helyezkedni. Drukkolok neked, és köszi! :)
2011. dec. 4. 20:22
 15/17 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést hogy nem vagyok 100%-ig magyar származású:)
2011. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az más, akkor bocsánatos a dolog, viszont az érettségihez akkor is jobban meg kell tanulni, ez nem ítélet kérdése.
2011. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, én tényleg nem bántásból mondtam, csak ugrok az ilyesmire... :)
2011. dec. 5. 04:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!