Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Károli...

Mi a véleményetek a Károli Gáspár Református Egyetemről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gimnázium végzős diákja vagyok és mostanában erősen a továbbtanulási lehetőségeimen gondolkodom. Pszichológia szakra szeretnék jelentkezni, csak azt nem tudom még h hova.. Az ELTE volt eddig a képzeletbeli ranglistám elején, de ahogy utána néztem, nem túl sok jót mondanak a pszichológia szakát illetően, azt mondják, hogy a legjobb a Károli Gáspár Református Egyetemé. Én nem túlzottan vagyok vallásos, sőt.. Szóval legfőképp az érdekelne, hogy van jelentősége annak h ez egy református egyetem ? És ha igen akkor ez miben nyilvánul meg ? Esetleg van valaki aki ott tanul annak mi a véleménye a suliról ? Előre is köszi : )
2011. dec. 2. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt nem, tudom miért van ilyen hogy református meg katolikus egyetem?A tudásnak nincs vallása, csak egy tudás lehet!Hacsak nem áltudomány!
2011. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

KÁROLI! KÁROLI! KÁROLI! én is károlis vagyok :):) és csak jókat tudok mondani! az ELTE-re csak akkor menj, ha kutatással akarsz foglalkozni. ezt nem becsmérlésből vagy hasonlóból mondom, ott arra alkalmas az oktatás, az elméleti rész a lényeg. nálunk inkább a gyakorlat. ha terápiás pszichológiával szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen Károli.

a vallásról: semmi durva, van egy Egyházismeret óránk, amit voltaképp el lehet lógni, és a vizsga sem vészes :) viszont az oktató (aki az egyetemi lelkész is) nagyon jó fej, egyáltalán nem vaskalapos. inkább filozófiai oldalról közelíti meg a vallásos kérdéseket, az óra is ilyen beszélgetős (már amit hallottam róla, nekem túl messze volt ahhoz, hogy bejárjak). azt se fogják nézni, hogy te milyen vallású vagy, nem kell áhitatra járni, vagy ilyesmik.

egyetlen hátránya, hogy messze van: nem a Reviczkyben, hanem a Bécsi út 324-ben. de ettől függetlenül csak ajánlani tudom :)

üdv: egy lelkes elsőéves :)

2011. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(mármint a Bécsi út 324. a komplett Pszichológiai Intézetre vonatkozik. az egyházismeret speciel épp a Reviczkyben van. előző voltam)
2011. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondta,a kötelező egyházismeret című kurzus elvégzésén kívül nincs más dolgod.Én szeretek ide járni,a BA-t is itt végeztem,és nem volt kérdés,hogy itt szeretnék maradni a mesterképzésre is.Jónak tartom a képzést,gyakorlatorientált és színvonalas.Árnyoldala persze mindennek van: maga a Pszichológia Intézet kicsit messze van a városközponttól,illetve a Tanulmányi Osztály dolgozói nem mindig vannak a helyzet magaslatán,de ez utóbbi szinte minden felsőoktatási intézményre jellemző.


21/L

2011. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!