Műszaki menedzser?

Figyelt kérdés

BME-re vagy Óbudai Egytemre szeretnék jelentkezni.

Mi a véleményetek a műszaki menedzserről, illetve melyik iskolában érdemes tanulni?


2011. dec. 6. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokan jó véleménnyel, sokan rossz véleménnyel vannak erről a szakról. Akik rossz véleménnyel vannak, azok szerintem vagy nem néztek mélyebben utána, vagy nagyon általánosságban nézik azt, hogy mindenféle területen lesznek tanulmányaid. (Matek, Fizika, Kémia, Informatika, Gazdaság és egyéb műszaki tárgyak stb... )


A lényeg hogy konkrétan specializálódj egy területre.

A menedzserek nagyon jól keresnek. Viszont pályakezdőként nem fognak menedzseri pozícióba tenni. Szép karriert azonban el lehet érni.


Ha nem vagy matek, fizika zseni de viszont érdekel a gazdaság is, akkor ez a szak szerintem nagyon jó.

Például sokféle szakirány közül választhatsz.


Ajánlom a Vállalatirányítási szakirányt az Óbudai egyetemen.

Az óbudai egyetem és a BME is tagja az SAP egyetemi programjának.

Akár az Óbudai egyetemre, akár a BME-re mész és ilyen irányba tanulsz, nagyon jól fogsz tudni keresni.


Az SAP tanácsadók és konzulenseknek hihetetlen jó fizetése van. Csak egy példa: [link]


Idézem a lényeget : Egy vállalatirányítási rendszerrel foglalkozó tanácsadó napidíja 50-100.000 Ft között mozog (1.0000.000 – 2.000.000 Ft / hó). – Nyugat Európába n ennek a két – háromszorosa.


Ez nem ámítás. Mivel ilyen irányba megyek tovább, (bár én Gazdaságinformatikából ) nézegettem álláshirdetéseket. Külföldön tényleg megkeresik akár a napi 300-400 ezer forintot is. Műszaki menedzserből is elindulhatsz erre a pályára. Persze csak ha érdekel.


Szerintem jó választás, nem fogalkozz azokkal akik szidják ezt a szakot, arra hivatkozva hogy nem ad megfelelő mérnöki tudást. Valószínűleg csak azért szólják le, mert nem rakták bele a mérnök szót a szak elnevezésébe, és nem kell agyon tanulnod a matekot és fizikát.

2011. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha ennyire ilyen területre akarsz menni menj mérnöknek vagy nem tudom, eléggé alja lehet ez
2011. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legutolsó válaszolónak üzenem: "eléggé legalja lehet ez"

Egyáltalán tudod mit tanítanak ott, milyenek a lehetőségek?

Felesleges hozzászólásokat nem kellene írni ha fogalmad sincs mit jelent az hogy Műszaki menedzser. Utána kéne nézni a dolgoknak, és nem csak hallásból mondani dolgokat. Tipikus az az ember vagy akiről beszéltem.

2011. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Narutofan válasza:
Szia.Én az SZTE-n tanulom ezt.Hát nem a legegyszerűbb.Mi sok műszaki rajzot csinálunk.Fő tantárgyak: műszaki ábrázolás és az ábrázoló geometria,de hangsúlyos a matek is.Vannak "töltelék"tárgyak is(mérnöki etika,és kommunikáció.Sokat segít,ha van térlátásod,és esetleg valamilyen műszaki középsuliból jelentkezel.De ez nem létszükséglet.Viszont pontosnak kell lenned,főleg ha rajzolsz,és nem akarsz egyet 3szor 4szer újrarajzolni.Ha kérdésed lenne még,nyugodtan írj.Magát a képzést a gazdasági és a mérnök képzés határára tenném,mert mindkét ágról vannak tárgyaim.Elméletileg jól tudok majd vele keresni,és elhelyezkedés sem okoz majd gondot.
2011. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én proginfen vagyok,két éve dolgozok,szeretnék SAP irányba mozdulni azon belül vezető majd.Műszaki menedzser MSc-re lehet menni proginf BSc diploma után?
2013. aug. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!