Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szakon belül melyik szakirány lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Elsősorban pénzügy és logisztika közül lehet választani. Melyiket ajánlanátok és miért? Szeretnék egy normális, jobban fizető munkát, sőt szeretnék Ausztriába menni dolgozni (a határ mellett élek, jól beszélek németül). Mit tudnátok tanácsolni, melyik szakiránnyal járnék jobban? Keresztapám, akinek fuvarozó cége van, azt tanácsolja, hogy inkább pénzügy, mivel szerinte a logisztika teljesen telített. Szerintem viszont közgázból minden az. Ráadásul angolul nem is beszélek olyan jól (alapfokúm van), pénzügyből pedig nagyon sok az angol, és nem szeretnék egy bankban kikötni havi nettó 80ezres fizetéssel. Ti mit gondoltok erről? Egyébként suli után még tanulhatok mást is, pl könyvelést, marketinget stb., szóval a szakon belül bármi jöhet.
2011. dec. 7. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Én logisztikában dolgozom,és egyáltalán nem telített. Meg vagyok elégedve a fizetésemmel, versenyképes. Amikor jelentkeztem állásra, mehettem volna bankhoz is 140-ért, ami monoton, és nehezebb feljebb lépni. Itt, ha kapsz egy jó projektet, és végigcsinálod, kapsz prémiumot, és úgy tekintenek rád, hogy te ebben elmélyültél, amilyen tapasztalatok alapján megkapod a köv. projektet is, és előléptetnek.

Persze, ez attól is függhet, hogy milyen logisztika, és melyik cég. Én az egyik legnagyobb, magyar tulajdonú log-i cégnél vagyok. Nem tudom, hogy a konkurens külföldi érdekeltségűeknél mi a morál.

Egyébként a közgazdász szakma nem telített.

Beszélj nyelveket, lehetőleg angol mellett németet, és ezek mellé egy keleti nyelvet, és mindig lesz jól fizető munkád. A szakirány kevésbé mérvadó. A szakot fogod beleírni az önéletrajzodba.


Meg amilyen szakirányok vannak nálunk pl. a BGF-en, valamelyiknek majdnem uaz a neve, mint a főszaknak- akkor jóhogy egy máshogy csengő szakirányt végzek el- és akkor kettőt ütök egy csapásra.

2011. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még azt tanácsolnám: ha teheted, és esetleg tudsz dolgozni iskola mellett (levelezős, esti tagozat), akkor menj el már most- mire végzel, legyen tapasztalatod! Jó lesz majd így nem a nulláról, kezdő fizuval kezdeni.
2011. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Németből felsőfokúm van, bár nem beszélek folyékonyan (sokat is felejtettem), írásban nincsenek gondjaim. Angolból alapfokúm van, kb olyan is a szintem, de fejleszteni szeretném még. A kedvenc nyelvem viszont a spanyol, imádom és szabadidőmben gyakran tanulgatom, bár hasznát nem tudom, veszem-e valaha... :) Keleti nyelvekre is gondoltam már, na de 20 évesen új ábécét, új írást, új nyelvrendszert tanulni?! Kicsit nekem soknak tűnik, különösen, hogy itthon, magam kellene tanulnom, a megyében nyelvtanár ezekhez nincs (bár a statisztika tanárom arab :D).
2011. dec. 7. 16:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Keleti nyelveket én is javaslom.

A Távol-Kelet rohamosan fejlődik, a partvidéki városokban nagyobb a fejlődés mint az EU-ban vagy az USA-ban.

A Kínai nyelv az abszolút befutó a gazdaságban, azonban ha nem szeretnél 3000-4000 írásjelet megtanulni akkor ajánlom a Koreait amiben 40 írásjel van, és nagyon egyszerűek.

Én is ezt a nyelvet tanulom. (Persze Angol felsőfok, német alapfokom mellé)

2011. dec. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: hidd el, nagyon sok olyan lesz még, amihez nincs kedved, de érdemes.. :I

A fuvarozó keresztapud szerintem a telítettséget arra értette, hogy fuvarozó céget indítani nem egy jó vállalkozás, sok hasonló vég van. De nagyon sok logisztikával, fuvarszervezéssel, készletgazdálkodással, beszerzéssel kapcsolatos állás van, ez a mai jelen és a jövő is egyben.

2012. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!