Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a horvát nyelv...

Nagyon érdekel a horvát nyelv és egyszerűen imádom Horvátországot! Érdemes szlavisztika-horvát szakirányra mennem?

Figyelt kérdés

4es tanuló vagyok, jól megy a magyar is, az idegennyelvek is. Csak az a baj, hogy sosem tanultam horvátul. Ez nagy baj?


Ha elvégzem ezt a szakot, akkor hol tudok elhelyezkedni? Az itthoni és a kint lehetőségek is érdekelnek.


2011. nov. 28. 21:00
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképpen érdemes szlavisztikára jelentkezni. Én is szlavisztikás vagyok (bár az első nyelvem az orosz) - kötelező volt még egy szláv nyelvet választani, ez lett nekem a horvát. Most jobban szeretem, mint az oroszt :) Nagyon szép nyelv (szép a hangzása), könnyű a kiejtés, logikus a nyelvtan. Ha szlavisztikára szeretnél jelentkezni, nem kell semmilyen előképzettség. Teljesen az alapoktól kezdik oktatni a nyelveket. Tudom ajánlani a Nyugat-Magyarországi Egyetem Bölcsészettudományi karát, ahol van szlavisztika - horvát szakirány, s itt kell is választanod majd egy második szláv nyelvet rögtön az első félévben, melyet 2 félévig fogsz tanulni. Nagyon családias a légkör, és nagyon jól tanítanak a tanárok, figyelmesek - ja, és a horvátosoknak anyanyelvű tanáruk van. Második szláv nyelvként választhatod vagy az oroszt, vagy a szlovént. Kell majd tanulni szláv nyelvtudományt és szláv irodalomtudományt, meg horvát irodalmat és horvát történelmet. Szerintem minden benne van, ami csak érdekelhet, ha ennyire szereted a nyelvet és az ország is érdekel.

Ha elvégzem ezt a szakot, én fordító-tolmács szeretnék lenni, szerintem erre mindenkinek megvan az esélye, aki elvégzi, mert nem sok ember van Magyarországon, aki ismeri a szláv nyelveket.


Remélem, tudtam segíteni. :) Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privát üzenetet. :)


Üdv!

2011. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha nem tanultál még horvátul akkor Szombathelyet ajánlom. Ott többen indulnak nulláról vagy a közeli szintről mert az ottani horvát nemzetiség szinte alig ismeri a horvát standardot, szal ott nem lennél annyival lemaradva.


Pécset és az ELTE-t nem ajánlom mert oda már alapból középfokon kell tudnod különben nem tudsz haladni.

2012. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!