Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapasztalatotok az ELTE...

Mi a tapasztalatotok az ELTE Humánökológia mesterszakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Vélemény, tapasztalat, elhelyezkedés... minden érdekelne.
2011. dec. 8. 12:04
 1/2 anonim válasza:
Az egyik csoporttársam oda jár, ő nagyon szereti, nagyon hasznosnak és értelmesnek tartja. Én is így látom abból, amiket mond.
2011. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most jutottam el ide, ha még aktuális -

2010-ben végeztem a régi rendszerben, akkor településtudomány és humánökológia néven futott ez a szakirány.

Érdekesnek érdekes, tanultunk sok hasznos dolgot (és haszontalant), elhelyezkedni viszont nem tudtam vele.

Ma Magyarországon környezetvédelmi szakemberre - és környezetvédelemre alig-alig van szükség, ha keresnek is inkább arra kell nekik, hogy megtalálja a kiskapukat, arra márpedig nem ökológust/környezetmérnököt/biomérnököt/biológust fognak alkalmazni, hanem valamilyen közigazgatási, jogi szakot végzett embert. Vagy ismerőst, aki biztosan segít, de leginkább senkit.

Az önkormányzati, környezet- településfejlesztéssel foglalkozó helyekre pedig inkább közgazdászokat, államigazgatási szakokosokat, középfokú végzettségűeket keresnek, abból is a tapasztaltabbakat.

Sok esetben halvány lila gőzük nincs az embereknek, mi is az a humánökológia. Nekem még szociológia szakon, szakirányként van benne a diplomámban, szociológusra pedig nincs szükség, főleg nem pályakezdőre. A tipikus szociológus-munkákat most a közigazgatásból frissen kirúgottak töltik fel, a biológiával kapcsolatos állásokra pedig a biológusok, környezetmérnökök stb. mennek, belőlük is túlképzés van ma Mo-n. A munkáltatók inkább alkalmaznak egy tényleges biológust, mint aki csak néhány félév biológiát tanult. A papírmunkákra pedig olyat, aki csak azt tanult.

Az ilyen kombinált diplomák nem igazán keresettek, ezért sem éri meg pl. környezetmérnöknek menni, mert sem a mérnöki, sem a biológusi munkára nem készít fel. Nem tanulsz elég matematikát/fizikát, hogy mérnöki feladatot láss el, de elég biológiát sem.

A szakirány egyébként nem rossz, biológus akartam lenni aztán valamiért itt kötöttem ki. Vannak "családias" órák, 400 fős órák, könnyű, érdekes órák, szívatós sokemberbuktatós órák, mint mindenhol. Hasznos lenne, de nem ebben az országban. Bár itt manapság már lassan semmire sincs kereset.

2012. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!