Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nekem nem célom főiskolára menni, egyrészt mert felesleges, értelmetlen tantárgyból már elég volt a középiskolában, másrészt pedig diplomás munkanélküli van már elég. Nekem a terveim hogy a középiskola befejezése után (12.-es vagyok) mennék tovább 2 éves OKJ képzésre, ahol kitanulnék egy szakmát, és jövőre letenném a felsőfokú angol nyelvvizsgát. De mivel elég rosszul állok most a suliban, a szüleimtől állandóan hallom, hogy így nem fogok tudni menni továbbtanulni. Meg az állandó géptől eltiltások, meg nevetséges büntetések (18 éves vagyok pedig, nem valami óvodás) a rossz jegyeim miatt. Hogy értessem meg velük, hogy az én életem, én terveim, és attól, mert nem passzol az ő elképzelésükhöz, attól még lehet, hogy többre mennék egy jó szakemberi képzettséggel és nyelvvizsgával, mint egy diplomával, amit nem is biztos, hogy meg tudnék szerezni?
2011. dec. 8. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én látok fantáziát az elképzelésedben. A kérdésre válaszolni nem tudok.
2011. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha az én gyerekem lennél, támogatnálak. Így hamarabb tudnál a saját lábadra állni.

Ha később mégis el akarsz végezni egy egyetemet, már egy jól kereső szakmával a zsebedben, sokkal könnyebb lesz.

Ha vannak konkrét terveid, akkor azokat tárd eléjük.

2011. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Anyu azt mondta, hogy azért akarja, hogy továbbtanuljak, mert addig legalább kapják a családi pótlékot..
2011. dec. 8. 18:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Legalább őszinte. És OKJ-s tanulmány esetén nem jár?
2011. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De engem az zavar, hogy tulajdonképpen nekik nem is az a fontos, hogy velem mi lesz, mit csinálok, csak az, hogy kapják utánam a családi pótlékot. Nem mintha ebből én 1 forintot is láttam volna eddig, mert zsebpénzt nem kaptam, de azt hittem, támogatnak majd, és megértik, hogy miért nem akarok főiskolára menni.
2011. dec. 8. 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy 20 éves korodig kapod, szóval tökmindegy. Én is felsőfokú szakképzésre járok, és mi is csak addig kaptunk, amíg be nem töltöttem a 20-at.
2011. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jár. Én OKJ-re járok és kapjuk a családit.
2011. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem hozz fel neki, olyan példákat amitől elgondolkozik, hogy talán jobban is jársz ha nem végzel egyetemet. mesélj olyan emberekről akiknek nincs diplomájuk, mégis sikeresek és boldogok.

mondd el, hogy felvesznek az egyetemre egy olyan szakra ami nem érdekel, attól még nem tudod elvégezni és csak ott kínlódnál akár 8évig feleslegesen, mert ami nem érdekel azt nem fogod megtanulni.

2011. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A mai világban szégyen diploma nélkülinek lenni.

Még ha diplomás munkanélküli vagy az is jobb ,mint ,hogy egy szakmunkás legyél.

2011. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Inkább vagyok szakmunkás, aki pénzt keres, mint egy az állam pénzén élősködő diplomata, aki a legtöbbször azt hallja, hogy "egy sajtburgert kérek"...
2011. dec. 18. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!