Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát kell tanulni...

Milyen szakmát kell tanulni ahhoz, hogy el tudj helyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés

11-es gimnazista lány vagyok, évek óta 4,7-es az átlagom három tantárgyi dicsérettel (köztük két nyelvi).

Továbbtanulásomban mindenképpen humán területen szeretnék elhelyezkedni, érdekel a történelem és a nyelvek. Reál pályák kilőve, matekból nagyon gyenge vagyok.

Az alábbi pályák érdekelnének:

1) történész/vallástörténész (USA-ban a 7. legkeresettebb szakmaként tartják számon, ez lehetséges??)

2) kommunikáció és médiatudomány újságírás szak

3) nemzetközi tanulmányok

4) végső esetben alsó tagazatos tanár.

Ezekkel a szakokkal mennyire lehet elhelyezkedni elsősorban itt Magyarországon? Tudnátok-e olyan szakokat ajánlani, amik az érdeklődési körömmel megegyeznek és esetleg jobb kilátásokkal bírnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 9. 17:09
 1/3 anonim válasza:

Te itt akarsz elhelyezkedni? Magyarország = munkanélküliség

Lényegtelen milyen papír van a zsebedben nem számít semmit, maksz lesz WC papírod

2011. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nesszike válasza:

Szia!


Hát sajna amiket most felsoroltál nem túl esélyesek ma. Én a mérnökit ajánlanám, bár ha a matek nem megy akkor az kilőve. Pénzügyi irányt lenne még érdemes megpróbálnod.

A történész nálunk szerintem halott szakma, a kommunikációs és a tanár pedig nagyon telített. Mi érdekel még esetleg?

2012. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Bocsi, későn észleltem a válaszodat. :)

Kereskedelem és marketing szak érdekelne még... :)

2012. jan. 27. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!