Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát szeretnék...

Nina8 kérdése:

Pszichológiát szeretnék tanulni mi szükszéges ahhoz esélyem legyen bekerülni egy ilyen egyetemre?

Figyelt kérdés

probléma ha nekem nem valami jók a jegyeim 11. évvégén és 12.félévi sem?

hányasnek kéne lennie az éretségimnek hogy esélyes legyek?

melyik egyetemre érdemes jelentkezni?


2011. dec. 12. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A félévi jegy nem számít csak az évvégi. Bejutni nehéz, 80-90%-os emelt szintű érettségi kell.
2011. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és minden tantárgyból 80-900% os kell? 11.évvégit is nézik?
2011. dec. 12. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a felvi.hu-t.

És igen, nézik a 11. évvégi jegyeket, ha csak a végén jött meg az eszed ott a duplázás esélye, de a 2 szükséges tárgyadnak ahhoz úgy is kell sikerülnie, illetve szerezz be pár nyelvvizsgát, mivel jóval 400 fölé kell teljesíteni minden egyetemen ha be akarsz jutni pszichológiára. Hajrá.

2011. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

kétféle lehetőség van a pontoknál

1. a 11. év végét és a 12. félévet nézik és szorozzák kettővel (5 tárgy - matek, magyar, nyelv, töri és kémia/biosz -attól függ melyiket tanultad)

2. az érettségi eredményeket nézik ( ahány százalék annyi pont)

az egyetemnek kötelessége azt nézni, ahogyan neked több pontod van.


én is úgy jártam mint te. érettségi előtt vagyok, pszichológiára akarok menni és tavaly év közbe jöttem rá, hogy tovább akarok tanulni. sehol sincs a ponthatár 410 alatt, úgy tudom tavaly a PTE volt a legalacsonyabb 414 ponttal, de lehet, hogy ezt rosszul tudom.


mindenképpen kell tenned egy emelt érettségit anélkül esélyed sincs (az emeltért kapsz +50 pontot meg még az százalék megy pontba) ha van egy közép nyelvvizsgád örülhetsz, mert az +28pont. nem akarlak elkeseríteni, de ezek nélkül gyakorlatilag semmi esély bekerülni.


azt tanácsolom neked is, mint amit én csinálok. idén megcsinálom az emeltet töriből (ez a legkönnyebb emelt), itthon maradok még egy évet közbe leteszek egy nyelvvizsgát és megcsinálom magyarból is az emeltet.

ha idén még nem jelentkezel, akkor jövőre min. két emeltre lesz szükséged!(törvény)


nem tudom milyen beállítottságú vagy, de válaszd ki azt a tárgyat, amit könnyen tanulsz (magyar, töri, biosz) és nagyon hajtsd meg és tegyél belőle emeltet!


Remélem segítettem és sikerülni fog!

2011. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
még annyit hozzátennék, hogy az emelttel vigyázz, mert ha elrontod azon nem tudsz már javítani!
2011. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!