Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érettségi jegyeim 2 és 3....

Az érettségi jegyeim 2 és 3. Egészségügyi nővér szeretnék lenni. Van esélyem? Többi lent.

Figyelt kérdés
23 éves vagyok,5 éve érettségiztem.Nehéz időszak volt az életemben,épp érettségim előtt lett 2 és fél hónappal öngyilkos a barátom.Mondanom sem kell,nem tanultam semmit.Bioból mentem emelt szintet,mert már akkor erre a pályára készültem,de még ez is 3-ra sikerült.Akkor minden összedőlt,és akkor nem is érdekelt.De bevallom előtte sem,sosem voltam jó tanuló,de a bioszt mindig szerettem,abból jó lennék.Akkor nagyon elrontottam mindent,most van egy 2 éves kisfiam,és egy nagyszerű férjem,már egész más oldalát látom az életnek.Szeretném vinni valamire.Az ápolás szak áll hozzám a legközelebb,szeretnék embereken segíteni.Nem tudok érettségit javítani,már utánna jártam a gimiben ahová jártam.Kevés lesz a pont így?Ennyi esély jutott nekem az élettől és ezt sem próbálhatom meg az akkori jegyeim miatt?
2011. dec. 15. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy főiskolai képesítést szeretnél, vagy OKJ-s képesítést. Egyik esetben sincs veszve semmi. Az OKJ-s képzést talán térítésmentesen is elvégezheted, ha még semmilyen szakképesítésed sincs. Talán ott felvételi sincs. Főiskolán felvételi vizsgát kell tenned, az érettségi jegyeid nem számítanak, ha úgy döntesz.
2011. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az OKJ sem lesz teljesen ingyenes, mert 22 év fölött nem végezhető nappalin, és az teljesen ingyenes.

Ha pedig sikerült az OKJ az plusz pontot adhat az egyetemre, mellé segít legalább az anatómia-élettan részét feleleveníteni a biosznak, így újra próbálkozhatsz azzal az érettségivel.

2011. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Helyesek vagytok.Köszi hogy válaszoltatok.A Debrecemi Egyetem Egészségügyi Karára szeretnék jelentkezniTudom nagy falat,de meg kell próbálnom,ha nem jön össze jöhet az OKJ.
2011. dec. 15. 22:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Sosem voltál jó tanuló... Pedig az orvosin nagyon kell tanulni. És - mint minden szakon - nem csak azt, ami érdekel.
2011. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz az érettségiden javítani? Van egy barátnőm, aki most csinál plusz érettségiket (26 éves), sőt még én is kiegészítő érettségit csinálok tavasszal (20 éves vagyok). Szerintem a pontjaid nem elegek, meg azért nem is mindegy, hogy milyen alappal kerülsz be az egyetemre. Ezt úgy értem, hogy van egy friss és erős biosz tudásod, vagy egy gyenge valami, amit még csak nem is most tanultál, hát szerintem nem mind1, még úgy sem, hogy a biosz kb 60 %-a nem is ember, hanem minden egyéb.
2011. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érettségit javíthatsz, bármelyik intézményben, csak fizetni kell érte. Csak arra figyelj, hogy február 15.-ig leadd a jelentkezésed fősulira is meg a javító érettségire is.
2011. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Pedig az orvosin nagyon kell tanulni."


Itt nem orvosról van sz, hanem ápolás és betegellátás szakról. A kérdező nővér szeretne lenni.


Egyébként felv.hu-n van kalkulátor. A jegyeid alapján számold ki, hogy hány pontod van most. Utána szintén felvi.hu-n nézd meg, hogy mennyi volt legutóbb a ponthatár az adott szakra, amire menni szeretnél.


Ha nincs annyi pontod, akkor érettségizz újra legalább két felvételi tárgyból, esetleg csinálj nyelvvizsgát ha tudsz és még nincsen.

2011. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Bekerülni nem nehéz, azt hiszem idén a minimum pont volt a ponthatár.De bent maradni annál nehezebb, főleg az ápolástan gyakorlat, a kedves tanárnővel, az anatómia, élettan biokémia biofizika és megelőző orvostan a nehéz. Hány pontod lenne?
2012. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!