Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy középszintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés
4.-es vagyok és orvos szeretnék lenni, de nem jártam kémia faktra 3.ba. Bioszból emelt szintűt szeretnék tenni. 5-ös voltam kémiából, ha jól emlékszem mindig.Tudom, hogy késő már elkezdeni az érettségire tanulni, de meg lehetne csinálni? Esetleg valaki nem tudna segíteni ebben?
2011. dec. 10. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni persze. Jó könyvek szorgalom és tanár kell hozzá. A tanárt azért ajánlom, mert egyrészt a kísérletekhez kell valaki, aki elmagyarázza, hogy mit látunk épp, meg ha valamit nem értesz azért jól jön. Én tanárral tanulok és sokkal jobban haladunk, mint mikor egyedül leültem magamtól tanulni.

Könyvek terén egyrészt az Ötösöm lesz kémiából című kötetet tudom ajánlani számoláshoz, elmélethez pedig a Mozaikos könyvek teljesen jók. De még egyszer írom, tanárral messze jobban jársz.

2011. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most adtál egy kis bátorságot :)
2011. dec. 10. 22:41
 3/6 RoJimmy válasza:
Ha orvos szeretnél lenni akkor emeltszintű érettségi kell két tantárgyból.
2011. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RoJimmy válasza:
Ha 9.-be és 10.-be 5-ösöd volt végig, akkor kisujjból kirázod a középszintűt, de az édes kevés az orvosira.
2011. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012-től még nem kell két emelt érettségi az orvosira. Jó lenne, ha a félretájékozott emberek okoskodás helyett inkább utánanéznének bizonyos dolgoknak. A kérdező most végzős, őt még nem érinti.
2011. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem osztálytársam egész nyáron erre készült. Már tavaly is akart menni, de akkor nem ment el szóbelire mert rossz lett az írásbelije... Idén megcsinálta előrehozottan...99%-os lett... Meg mellette megcsinálta a nyelvvizsgát is...

Szerintem meglehet csinálni, ha tanulsz... Van egy könyv. Ennyit kellene tudnod kémiából címmel. Ő ebből tanult...Meg én is a matekos változatával, én ezt ajánlom neked, meg hogy ülj be fakra, hogy tudd csinálni a kísérleteket, és akkor sikerülhet...

2011. dec. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!