Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF turizmus-vendéglátást...

BGF turizmus-vendéglátást távoktatásban szeretném megcsinálni külföldről, mit gondoltok, megérné így tanulni?

Figyelt kérdés
A konzultációkra ugye nem muszáj bemenni, csak a félévenkénti vizsgákra? Aki a BGF-en tanul ugyanígy távoktatáson mesélne nekem erről? Pl. milyen tananyagot kapunk, segítséget, vizsgák milyen nehezek, stb.? Előre is nagyon köszi!

2011. dec. 20. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a KJF-en csináltam ugyanezt, ugyanezért :)

Jövő héten államvizsgázom, bízom benne, hogy sikeresen :)


Nálunk félévente 2x volt konzultáció, minden tantárgyból 1-1 alkalom. Voltak beadandó feladataink, amik beszámítottak a vizsgajegybe néhány % erejéig...

Persze vannak nehéz tárgyak (közgáz, matek), de a szaktárgyak érdekesek, jól tanulhatóak ;)

Az első év kemény, sok a matek, közgáz tantárgy, ezeken sokan elbuknak, otthagyják, de aki "túléli", az nem áll meg a diplomáig ;)


Ha hasonló munkakörben dolgozol, azt beszámítják a 15 hetes szakmai gyakorlatba. 2 szakmai középfokú nyelvvizsga kell, és 60 oldalas szakdolgozat.


Nekem bevált, rengeteg időm volt mellette minden másra, fizetős, de még mindig jobban megérte így, mint albérletet fizetni és a többi felmerülő költség...


Kérdezz bátran! :)

2012. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) Kicsit tartok tőle, hogy mi lesz, bár a matek érettségim 94%-os és közgázból idén érettségizem, ötös vagyok belőle. Milyen segítséget kapsz a tanároktól? A szakmai középfokú nyelvvizsgákra milyen nehéz készülni? Elő van írva, hogy mely nyelvekből lehet kiválasztani a 2 nyelvvizsgát? A szakdolgozatodat nehéz volt megírni? Kicsit elrettent a 60 oldal :D Válaszod előre is köszi! :)
2012. jan. 19. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


:) igen, elsőre soknak hangzik a 60 oldal, de ha elkezded a szakdogát és jó témát választasz, a végén inkább azon kell agyalnod mit vegyél ki a dolgozatból, mert sok lett.. :D nem vészes, 1 hónap alatt is meg lehet írni, ha ismered a témát, csak akkor kapkodás az egész.

3 év alatt tanulsz annyit és tágítod annyira az ismereteidet és a rálátásodat, hogy fogsz tudni annyit írni, nyugi. Sőt, inkább a gépelés, formai szerkesztés, tagolás veszi el a legtöbb időt, nem is a mondanivaló kifejtése.


A BGF nem könnyű, biztos felkötheted a gatyádat, de emellett értékes papírt is kapsz. Mondjuk én szerettem a Kodolányit, sokat semmibe veszik, de én hiszem, hogy valahol kapok vele állást és jól is fogom csinálni azt :) De ez nem is az iskolán, inkább magadon, a gyakorlati helyeden múlik, hisz ott látod meg gyakorlatban is azt, amiről 3 évig tanultál... Ha van lehetőséged, minél jobb presztízsű, színvonalasabb szállodába/utazási irodába menj. (ne egy egyszerű panzióba, ahova nem jön vendég, mert akkor nem tanulsz semmit :D én 4*-os wellness szállodában voltam 15 hétig, a végére egész jól belejöttem mindenbe, szerettem is.)


Idegenforgalmi nyelvvizsgát 3 vizsgarendszerben tehetsz: BGF, KJF - GazdálKODÓ, KITEX (Én az utóbbit választottam, mert abban nincs fordítás, amúgy nem volt nehéz, de sokat készültem rá. Rendelj felkészítőkönyvet, abban benne van minden, ami kell hozzá: típusfeladatok, hanganyag, tételsor, képek, szókincs. Kitex-nél és GazdálKODÓ-n csak angol és német van). Ha jól mennek a nyelvet, az egyik szakmai helyett egy általános felsőfokot is tehetsz, az kiváltja a szakmai középfokot.

Nincs konkrét nyelvi követelmény, de egyértelmű, hogy használható nyelv legyen. A BGF-nél tehetsz az angol és német nyelv mellett franciából, spanyolból, olaszból is vizsgát, más nyelveken azt hiszem nem elérhető az idegenforgalmi szakmai nyelvvizsga. (Felsőfokú eszperantó, lovári, stb. ilyen 'nyelvek' nem tudom elfogadottak lehetnek-e ott, nálunk nem volt rá példa, szóval nem tudok nyilatkozni, inkább hasznos nyelvet válassz)


A matektól se félj, nekem 4-es lett az érettségim és simán vizsgáztam a matekos tárgyakból (jó, nem 5-re, de távoktatáson nincs ösztöndíj, hogy számítana a jegy), közgáz tárgyakat én nem tanultam középiskolában, tehát alapom semmi nem volt belőle, nehéz volt így, de végül sikerültek (volt persze 1-2 pótvizsga, de ez előfordul)

Az első év a nehezebb, utána több a szakmai tárgy és kevesebb a matek, közgáz. Amúgy nem voltam rossz tanuló, simán meglettek a féléveim mindig :)


Most hirtelen ennyi jutott eszemben. Írj ha van további kérdésed.

2012. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) Ma voltam Educatio-n és a Szolnoki Főiskola nyert nálam a BGF-fel szemben!!! Durva, de így van. A Kodolányi is nagyon tetszett, de ha választanom kellene és kell is, akkor a Szolnoki Főiskola lesz. Ja egyébként évközi gyakorlat is van, meg a féléves, és én mindkettőt külföldön szeretném elvégezni, ahol lakni fogok. Gondolom ez így megoldható.? Egyébként a félévi költségtérítést amit be kell fizetni, abban benne vannak a tankönyvek is? Meg vannak választható tantárgyak, ezekből is jár kredit. Ezek mik lehetnek? Előre is köszi a válaszodat! :)
2012. jan. 20. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a Kodón megvoltak a felvehető tantárgyak, néhány félévben volt, amikor választani lehetett 1-2 közül, de távoktatáson szerintem csak azt tanítják, amit kell, és nagyon választási lehetőség nincs.

A tanárok segítőkészek, a konzultációkon minden kérdésre, problémára válaszolnak, feltéve ha van időd addig átnézni az anyagok és kérdést megfogalmazni azzal kapcsolatban :)

A tandíj tartalmazza azt a 2-3 könyvet, amit kaptunk (matek, statisztika) de más könyv nincs, leckékbe szedett tananyag van, amiből készülhetsz a vizsgákra. Ez nagy segítség.

A gyakorlatot külföldön is meg tudod oldani, de ezzel majd inkább a tanulmányit kérdezd, ők tudják milyen papírokat és nyilatkozatokat kell kitöltened.


Amúgy ha elsőnek megjelölöd bármelyiket, tuti felvesznek, mert nem magas a ponthatár (tán 200 pont) és a túljelentkezés se jellemző ezen a képzési formán. ;)

2012. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a sok-sok hasznos információt, amit adtál! :)
2012. jan. 21. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Csütörtökön államvizsgázom, remélem sikerül! :)

Szoríts!! ;)

2012. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
okés! sok sikert kívánok Neked! :) Neked amúgy mi a 2 választott nyelved? És az államvizsga az amúgy miből tevődik össze?
2012. jan. 21. 18:58
 9/11 anonim válasza:
Sziasztok! énis ide jelentkeztem! esetleg privát üzibe tudnátok kicsit bővebben is beszámolni a suliról?
2012. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne ez a dolog, ha valakinek van személyes tapasztalata és szívesen is segítene, légy szíves írjon rám. Köszi
2014. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!